Běžecké pásy představují tradiční součást posiloven. V současné době je už ovšem možné si rovněž pořídit běžecký pás i do bytu.Díky nízké hlučnosti už navíc není problém pořídit si i běžecký pás do paneláku. K domácímu sportování přiblížily tyto stroje jednak příznivé ceny a jednak kompaktní rozměry. Skládací běžecký pás Lifefit® se pohodlně vejde do každého obývacího pokoje. Kdykoli vám tak pomůže shodit nadbytečné kilogramy i posílit kardiovas ......
Běžecké pásy představují tradiční součást posiloven. V současné době je už ovšem možné si rovněž pořídit běžecký pás i do bytu.Díky nízké hlučnosti už navíc není problém pořídit si i běžecký pás do paneláku. K domácímu sportování přiblížily tyto str ......

Běžecké pásy představují tradiční součást posiloven. V současné době je už ovšem možné si rovněž pořídit běžecký pás i do bytu.Díky nízké hlučnosti už navíc není problém pořídit si i běžecký pás do paneláku.

K domácímu sportování přiblížily tyto stroje jednak příznivé ceny a jednak kompaktní rozměry. Skládací běžecký pás Lifefit® se pohodlně vejde do každého obývacího pokoje. Kdykoli vám tak pomůže shodit nadbytečné kilogramy i posílit kardiovaskulární systém.

V základu si můžete vybrat motorový běžecký pás nebo jeho bezmotorovou variantu. Sami si tak můžete podle své fyzické kondice a aktuálního stavu vybat, zda upřednostníte běh či chůzi. Běhací pásy do bytu Lifefit® proto představují skvělou aktivitu pro všechny věkové kategorie.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat běžecký pás?

Při výběru běžeckého pásu je potřeba se řídit několika základními klíčovými parametry, které vám usnadní výběr. Především jde o to, aby vaše volba co nejlépe odpovídala požadavkům, které na stroj budete klást. Jaké to jsou?

V první řadě je potřeba říci, že běžeckých pásů existuje nepřeberné množství, ať už se bavíme o samotných typech, různých modelech a jejich specifikacích. Tím máme na mysli různé vlastnosti, jako jsou konstrukce, využití, případně dodané příslušenství a tak podobně. V neposlední řadě sem patří i rozměry a nosnost. Na všechny tyto parametry se podíváme blíže.

Rozměry

Prvním kritériem jsou rozměry. To znamená, že je potřeba být připraven/a na to, že běžecký pás potřebuje dostatek volného prostoru kolem sebe. Volte tedy takový, který u vás doma nezabere více místa, než jste ochotni mu obětovat. Není to pouze otázkou pohodlí, ale i bezpečnosti. Při nějakém tom karambolu typu pádu, nebo uklouznutí nohy, se vám poté nestane, že se udeříte do hlavy či si nezpůsobíte jiné nepříjemné zranění.

Nosnost

V případě nosnosti se doporučuje taková, která představuje zhruba pětinu vaší váhy. Například pokud vážíte 100 kg, nosnost vašeho běžeckého pásu by měla být nejméně 120 kilogramů.

Motorový nebo nemotorový běžecký pás?

U běžeckých trenažerů se v zásadě vydělují dva hlavní typy, jimiž jsou motorový běžecký pás a magnetický neboli také bezmotorový. V čem je rozdíl? 

Motorové běžecké pásy, jak již jejich označení napovídá, jsou poháněny motorem, a to obvykle na škále od jedné do šesti koňských sil. V zásadě se pak také dá říci, že tento typ by měli volit sportovci, kteří hodlají trénovat pravidelně. Pokud chcete používat běžecký pás spíše pro chůzi, měl by vám stačit pohon o síle dvou koňských sil.  

Bezmotorové běžecké pásy jsou oproti těm motorovým o něco levnější, jedná se tedy o levné běžecké pásy, nicméně mají své výhody. Obzvláště se pak hodí pro ty, kteří si chtějí dát skutečně řádně do těla, jelikož běžec takový stroj musí svou vlastní aktivitou udržet v pohybu.

Běžecká plocha

Ani tento aspekt není dobré brát na lehkou váhu a už vůbec na něm šetřit. Čím delší je plocha, po níž se můžete pohybovat, tím lépe pro vás. Eliminujete tak možnost nějakého zranění. Zároveň je potřeba si pečlivě rozmyslet, jak rychle máte v plánu na pásu běhat a dle toho zvolit ideální šířku a délku.

Cena

Ano, budget je pro nákup běžeckého pásu samozřejmě velice důležitým, ne-li tím nejdůležitějším kritériem. V podstatě se dá říci, že čím dražší běžecký pás si pořídíte, tím bude lepší, ale nemusí tomu tak být vždy. Měl by především splňovat vaše reálné požadavky. Není potřeba mít běžecký pás s počítačem, nebo zabudovaným větrákem, pakliže ho nebudete využívat. Vybírat byste proto měli s chladnou hlavou a nenechat se zblbnout tou ohromnou nabídkou různých strojů.

Vybíráme pro vás:

Funkce běžeckých pásů

  • Uběhlá vzdálenost - patří k základnímu vybavení. Na přehledném displeji se vám zobrazuje tato informace + případně další dle vybavenosti daného běžeckého pásu.
  • Čas ukončeného běhu - celkový čas po běhu většinou i s informací o průměrném čase na kilometr, který vám napoví, zda máte zrychlit či zpomalit.
  • Sledování tepové frekvence - tato informace je důležitá v případě, že běháte s určitým cílem, jako např. hubnutí či zlepšování svého běžeckého výkonu.
  • Měření spálených kalorií - funkce, která je užitečná při tréninku zaměřeném na hubnutí.
  • Bezpečnostní brzda - slouží pro okamžité nouzové zastavení běžeckého pásu. Existuje celá řada situací, kdy ji oceníte.

Běhání na běžeckém pásu a hubnutí

Běhání na běžeckém pásu a hubnutí

Běžecký pás představuje skvělou cvičební pomůcku, která je dobře dostupná všem zájemcům o pohyb. Pás si rozhodně můžete pořídit i domů. Co všechno by měl splnit a jak s ním skutečně efektivně zhubnout?