Boxovací pytel je naprostou nutností pro nácvik a zlepšování úderů. Boxerský pytel od české značky SULOV® by proto měl mít každý, kdo nejen aktivně boxuje, ale i o tomto sportu zatím třeba jen přemýšlí. Nabízíme různé varianty i velikosti. Pak už stačí jen zvolit správné zavěšení boxovacího pytle a plnohodnotný trénink může začít. Pytel na box je dokonalou pomůckou nejen na klasické boxování, ale také na fitness box. I proto si ho často pořizují ......
Boxovací pytel je naprostou nutností pro nácvik a zlepšování úderů. Boxerský pytel od české značky SULOV® by proto měl mít každý, kdo nejen aktivně boxuje, ale i o tomto sportu zatím třeba jen přemýšlí. Nabízíme různé varianty i velikosti. Pak už sta ......

Boxovací pytel je naprostou nutností pro nácvik a zlepšování úderů. Boxerský pytel od české značky SULOV® by proto měl mít každý, kdo nejen aktivně boxuje, ale i o tomto sportu zatím třeba jen přemýšlí. Nabízíme různé varianty i velikosti. Pak už stačí jen zvolit správné zavěšení boxovacího pytle a plnohodnotný trénink může začít.

Pytel na box je dokonalou pomůckou nejen na klasické boxování, ale také na fitness box. I proto si ho často pořizují jak muži, tak ženy, mohou u něj skvěle nastartovat metabolismus a rychleji spalovat kalorie. Přitom není problém dát si boxovací pytel do bytu, pod pergolu nebo kamkoliv jinam, kde se můžete pořádně vyvztekat a ještě k tomu nacvičit nové dovednosti.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Podle čeho vybírat boxovací pytel

Mezi hlavní parametry, podle kterých se vhodný pytel na box vybírá je výška postavy, typ tréninku /kopání, boxování, cardio/ a způsob upevnění pytle. Uvádí se, že ideální výška boxovacího pytle je v rozmezí od 80 do 120 cm. Pokud plánujete pytel pro kopy pak šáhněte po pytli s výškou 150–200 cm. Nejčastěji se používají pytle o průměru 20–60 cm.

Upevnění boxovacího pytle

Co se týče upevnění boxovacího pytle máte opět na výběr s několika možností:

  • Upevnění na strop pomocí řetězu a otočné karabiny na 4 body – stabilní řešení, ovšem potřebujete více místa.
  • Dvobodové upevnění na strop a podlahu pomocí ocelových kruhů – zabere méně místa, ale je také méně pohyblivé.
  • Držák na zeď nebo stojan – jsou ideálním řešením do menších prostor. Hlavně stojan můžete přemístit po tréninku kam potřebujete. Nevýhodou je vyšší cena a menší stabilita.

Z jakého materiálu se boxovací pytle vyrábí?

Nejčastějším materiálem u boxovacích pytlů je syntetická kůže. Jde o relativně levnou náhražku pravé kůže, která se snadno udržuje a je levnější než kůže. Když je řeč o kůži – používáte se na profesionální boxovací pytle, které vydrží ovšem je třeba počítat s vyšší cenou. Další možností je tvrzený vinyl, který se vyplatí, pokud plánujete používat pytel venku a občas na něj zaprší. 


Jak začít boxovat doma

Jak začít boxovat doma

Zvažujete, že pustíte do boxu a rádi byste trénovali i doma? Poradíme vám, jaké vybavení si pořídit, do čeho se vyplatí investovat i jak se stát téměř profesionálním boxerem bez toho, aniž by vás všichni sousedi v paneláku začali nesnášet.