Činky Kettlebell od 4 - 32 kg
Kettlebell je cvičební pomůcka, která má blízko k činkám. Hodí se nejen pro silový a dynamický trénink, ale i pro kondiční cvičení. Své místo má toto nářadí i v rehabilitaci.
Cvičení s kettlebellem je dokonale univerzální. Můžete s ním absolvovat lehkou rozcvičku, ale i dát si pořádně „do těla“. Perfektně s ním posílíte svalstvo, ale dá vám šanci i na získání pružnosti a vytrvalosti. Při podobném cviku s kettleballem zapojíte více svalových skupin než s činkou.
S kettlebellem může cvičit i drobná žena, pak postačí menší váha. Dámy určitě potěší, že se s ním i oproti činkám efektivněji hubne. Cvičení je vhodné i pro sportovce bez zkušeností. Také kettlebell pro začátečníky by měl být spíše lehčí klidně od 4 - 6 kg.
TIP: Sestavte si malé domácí fitness x Jak cvičit s kettlebellem
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 4kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 6kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 8kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 10kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 12kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 16kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 20kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 24kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 28kg
Činka Kettlebell Steell LIIFEFIT 32kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 4kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 6kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 8kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 10kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 12kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 16kg
Činka Kettlebell Vinyl LIIFEFIT 20kg
Nejčastější dotazy ke kettlebellům
Jaký je rozdíl mezi kettlebellem a činkami?
Kettlebell je zařazen mezi činky a někdy bývá tak popisován i přímo jako specifický druh tohoto cvičebního nářadí. Jde o činku jednoruční, která se ale od klasických činek liší už na pohled, jelikož se jedná o kouli s trojúhelníkovým úchopem.
Rozdíl je také ve funkčnosti. Činka je navržena k posilování konkrétní svalové skupiny. Kettlebell je určen hlavně k udržování rovnováhy, při cvičení s ním se tak zapojuje více svalových skupin a dochází i k posilování středu těla.
Z jakého materiálu se kettlebelly vyrábí?
Kettlebelly mohou být plastové anebo kovové. Pod označením kovový se pak rozumí litina. Takový kettlebell je patřičně odolný, ale také dražší. Také může být kovový kettlebell díky své vyšší hmotnosti menší.
Plastové verze se tak vyrábějí pouze do hmotnosti 20 kg. S jejich koupí lze ušetřit, nicméně kvůli velkým rozměrům s nimi některé cviky lze provádět obtížně a některé vůbec.
Jakou váhu kettlebellu bych měl/a použít, když začínám?
Záleží, jestli je cvičícím muž nebo žena. Žena by měla volit váhu od 4 do 8 kg. Standardní hmotnost kettlebellu pro dámy je 8 kg. Pro muže je to asi o polovinu více, to znamená 16 kg. Začátečník by proto měl volit hmotnost nižší, to znamená od 12 do 14 kg.
Proč používat k cvičení kettlebell?
Cvičení s kettlebellem má řadu předností. Jde o komplexní nástroj, který vám pomůže procvičit celé tělo, a to velmi přirozeně. Výrazně si tak zlepšíte fyzickou kondici. Cvičení vás navíc bude bavit. Kettlebell lze použít i jako rehabilitační pomůcku, pokud vás bolí záda. Kromě toho, že je jako cvičební nástroj variabilní, je také maximálně skladný. Výhodou je, že jeho pořízení vás na rozdíl od nejrůznějších trenažérů vyjde velmi levně, nejmenší verze stojí zhruba kolem 1 000 Kč.
3 nejlepší cviky s kettlebellem?
Základem pro cvičení s kettlebellem je určitě tzv. mrtvý tah, který se učí všichni začátečníci. Provádí se zvednutím z mírného podřepu do vzpřímené pozice. Za klasický cvik se považuje cvik příbuzný mrtvému tahu, který je ve fitness komunitě znám jako swing. Jeho smyslem je kettlebell „vyhodit“ zhruba do úrovně výšky ramen. S tímto náčiním můžete provádět širokou škálu dalších cviků, jako jsou třeba i klasické dřepy.
Může kettlebell pomoci při hubnutí?
Ano, pravidelné cvičení s kettlebellem má samozřejmě vliv na spalování kalorií, a tedy i na likvidaci nežádoucích tukových polštářů. Zejména dámy se proto nemusejí bát „kulturistických“ svalů, s kettlebellem lze naopak získat atraktivní štíhlou postavu.
Lze cvičením s kettlebellem nahradit klasický trénink ve fitku?
Jednoznačně ano, jediný kettlebell může prakticky nahradit několik různých posilovacích zařízení. Pokud si tak z prostorových nebo finančních důvodů nemůžete domů pořizovat rotoped, stepper, činky a další vybavení, vyřešte jednoduše potřebu komplexního posilování právě tímto nářadím.
Hubnout se dá i domácím tréninkem, podívejte se, jak na to
Léto klepe na dveře, ale vaše forma ještě není úplně plavková? Není třeba panikařit a ihned pořizovat permici do fitka. Vyladíte ji i doma s dobře postaveným tréninkem, který vám pomůže shodit nadbytečná kila dolů.
Zdravá a udržitelná cesta za fit postavou stojí na třech pilířích – strava, pohyb a regenerace. Ačkoliv lze zhubnout pouze omezením přísunu kalorií a díky tomu se dostat do kalorického deficitu, bez pravidelného pohybu a patřičného odpočinku se svaly nevytvarují a nejlepší je proto zařadit nějaký ten trénink.
Jak správně vybrat činky na posilování?
Posilování s činkami má obrovský přínos pro tělo i zdraví. Aby však mohlo být cvičení s činkami co možná nejúčinnější, tak je potřeba mít nejenom vhodný tréninkový plán, ale také zkušenosti s výběrem té správné činky, která je pro vás tou nejlepší.
Jak cvičit s kettlebellem
Kettlebell je specifické cvičební nářadí, které má blízko k činkám. Jak se s ním cvičí a jak si vybrat ten nejlepší? Kettlebell je litinová koule s plochým dnem vybavená uchem. Pochází z Ruska, kde se používala už v 18. století. Ve své domovině sloužily pro výcvik policie, armády a speciálních jednotek.
Sestavte si malé domácí fitness
Také pandemie koronaviru významně přispěla k tomu, že se řada lidí naučila obejít i bez profesionálů a začala více cvičit doma o samotě. Domácí fitness si může zařídit každý, využijete ho nejen během karantény. Jak na to? Které vybavení se vám může hodit?