Pomýšlíte na domácí chov králíků, ale představa vlastnoruční výroby králíkárny vás děsí? Dnes už se nemusíte mořit s výrobou svépomocí. V Nejsportu vám otázku vhodného bydlení pro králíky vyřešíme jednou pro vždy. V našem sortimentu chovatelských potřeb naleznete kvalitní dřevěné králíkárny a kotce pro králíky, určené pro vlastní malý chov. Konstrukce králíkárny je ze dřeva, střecha opatřena vhodnou nepromokavou úpravou a podlaha králíkáren uzpůs ......
Pomýšlíte na domácí chov králíků, ale představa vlastnoruční výroby králíkárny vás děsí? Dnes už se nemusíte mořit s výrobou svépomocí. V Nejsportu vám otázku vhodného bydlení pro králíky vyřešíme jednou pro vždy. V našem sortimentu chovatelských pot ......

Pomýšlíte na domácí chov králíků, ale představa vlastnoruční výroby králíkárny vás děsí? Dnes už se nemusíte mořit s výrobou svépomocí. V Nejsportu vám otázku vhodného bydlení pro králíky vyřešíme jednou pro vždy. V našem sortimentu chovatelských potřeb naleznete kvalitní dřevěné králíkárny a kotce pro králíky, určené pro vlastní malý chov. Konstrukce králíkárny je ze dřeva, střecha opatřena vhodnou nepromokavou úpravou a podlaha králíkáren uzpůsobena jednoduché údržbě.

Výhodou těchto připravených králíkáren je také jejich dodání v demontovaném stavu. Králíkárnu si doma jednoduše sami poskládáte s pomocí základního nářadí. Pokud budete chtít králíkům poskytnout opravdu luxusní život, nezapomeňte jim ke králíkárně pořídit i dostatečný výběh nebo ohrádku, aby se mohli proběhnout a napást na čerstvé trávě. Prohlédněte sortiment ohrádek a výběhů, které jsou součástí nabídky potřeb pro chovatele.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Nejčastější dotazy ke králíkárnám

Jakou velikost má mít králíkárna?

Tady záleží na velikosti vašeho ušáka. Na výšku musí být klec vysoká tak, aby se v ní dokázal králík postavit na zadní nohy. Na délku potom tak, aby v ní udělal alespoň 3 skoky. Pokud ale neplánujete dělat také výběh pro králíky, měla by být klec rozhodně větší, určitě více než 150 cm na délku.

Jakou vybrat podlahu do králíkárny?

Chovní králíci mohou často trpět otlaky končetin. Proto je třeba vybrat vhodnou podlahu do jejich příbytku. Zcela nevhodná jsou pletiva a tvrdé dřevo. Na druhou stranu ani úplně měkká vystýlka není úplně vhodná, jelikož se brzy proleží.

Ideální je na položit jako podlahu ohoblovanou dřevěnou desku, na ni třeba překližku a poté přidat ještě dřevěnou podestýlku. To drží teplo a ochrání to jejich tlapky před otlaky. 

Který materiál je nejlepší pro venkovní králíkárny?

Do stavby domku pro králíky se můžete pustit prakticky s jakýmkoliv nezávadným dřevem. Funkční jsou například smrková prkna. Z těchto prken pak postavíte pevný základ králíkárny a rámy na dvířka. Zadní stěny pak můžete vyrobit třeba z překližky. Na výplň dvířek pak budete potřebovat pevnější pletivo.

Jak zateplit králíkárnu na zimu?

V první řadě se ujistěte, že venkovní klec stojí v závětří a není podlaha nestojí přímo na zemi, nýbrž na nohách či silnější podložce. Následně zkontrolujte stav konstrukce a opravte případné díry, kterými by mohlo profukovat.

Na izolaci klece pak budete potřebovat dřevěnou krabici a seno či slámu. Senem a slámou pak vystelete stěny králíkárny a ty následně překryjete kartonovou krabicí. Sice bude mít králík o něco méně prostoru, na teplotě to ale bude znát.