Lapače hmyzu a slimáků - RULYT®
Používání elektrických lapačů hmyzu představuje ideální řešení, jak si užít večerní posezení na zahradě či terase bez obtěžujícího hmyzu. Venkovní lapače vybavené UV světlem se postarají o komáry, vosy i mouchy. V naší nabídce najdete dva druhy lapačů hmyzu - elektrickou variantu a pak variantu lapačů vos, která využívá sladké vnadící látky pro přilákání vos dovnitř lapače.
Řešíte na zahradě přemnožené slimáky? I s tímto vám pomůže náš zahradní lapač slimáků. Stačí nalít dovnitř pasti trochu piva a slimáci si již cestu dovnitř najdou.
Lapač hmyzu MOSQUITO KILLER LJ3W-010
Zahradní lapač slimáků 11,3 x 11,3 x 10 cm
Lapač vos 8 x 8 x 12,5 cm
Nejčastější dotazy k lapačům hmyzu
Z jakých lapačů hmyzu lze vybírat?
Výhodou lapačů je, že vás nepříjemných hmyzích hostů zbaví jak venku, tak také v interiéru. Navíc neprodukují žádné chemikálie.
Oblíbenou variantou jsou elektrické lapače hmyzu. Zpravidla mřížkové lapače fungují na základě namodralého světla. Světlem je hmyz přilákán a následně je usmrcen elektrickým proudem, který proudí na mřížce uprostřed přístroje. Chycený hmyz padá do nádobky, kterou lze jednoduše vysypat. Bez zapojení do elektřiny lapač nefunguje, spotřeba elektrické energie je ale minimální.
Lapačem, který hmyz nepálí, ale pouze saje, je lapač sací. Ten funguje na principu sacího ventilátoru, který hmyz vtáhne do síťky, ve které postupně dojde k jeho uhynutí. Nedochází k žádnému zápachu, ale rušit vás po určitou dobu může bzučící hmyz.
Nejklasičtějším způsobem, který zajišťuje polapení hmyzu, jsou tradiční lepící lapače. Takzvané mucholapky fungují na principu fólie pokryté lepidlem. Na tu se hmyz jednoduše přichytí. V dřívějších dobách poměrně často používaná varianta nyní není příliš oblíbená. Nejedná se totiž o příliš designový doplněk.
Jak často čistit lapač hmyzu?
U lapačů platí, že čím více hmyzu je pochytáno, tím rychleji musí dojít k jeho vyčištění. Ve chvíli, kdy jsou mucholapky plné hmyzu, je na místě je vyměnit. Stejně tak by měly být i vysypány nádobky dalších druhů lapačů hmyzu. Frekvence čištění tak záleží pouze na tom, jaká bude úspěšnost lapače s chytáním hmyzu.
Kam umístit lapač hmyzu?
Všechny z lapačů je vhodné umístit alespoň jeden metr nad zem. V blízkosti by se neměly nacházet žádné potraviny a nevhodné je umístění na parapet. Účinnost je zaručena především v uzavřeném prostoru. Mucholapky se hodí pouze do interiéru. Naopak lapače elektrické a sací si své místo najdou také venku.