Masážní válce Lifefit - LIFEFIT®
Masážní válec představuje jednoduchou pomůcku, která je na použití nenáročná, avšak překvapí svou účinností. Především patří do výbavy sportovců. Masážní pěnový válec totiž účinně poslouží pro rychlou a účinnou regeneraci svalů a jejich uvolnění a zároveň mírní celkové napětí a ulevuje od bolesti. Masážní válec na záda můžete použít například na uvolnění páteře. Účinek se odvíjí především od zvolené tvrdosti materiálu, případně od přítomnosti výstupků.
Automasáž lze využít pro různé partie. S tím pak souvisí i velikost válce. Masážní válec na záda patří k těm největším, malá provedení se hodí kupříkladu k masáži chodidel či ramen.
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A01 33x14cm, zelený
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A01 33x14cm, růžový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A01 33x14cm, tyrkysový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A01 33x14cm, černý
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A11 45x14cm, zelený
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A11 45x14cm, růžový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A11 45x14cm, tyrkysový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER A11 45x14cm, černý
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER B01 33x14cm, zelený
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER B01 33x14cm, růžový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER B01 33x14cm, tyrkysový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER B01 33x14cm, černý
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER C01 33x13cm, zelený
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER C01 33x13cm, růžový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER C01 33x13cm, tyrkysový
Masážní válec LIFEFIT® JOGA ROLLER C01 33x13cm, černý
Nejčastější dotazy k masážním válcům
Stále více sportovců nachází oblibu v masážních válcích. Pokud je zařadíte před nebo po tréninku, získáte díky nim celou řadu benefitů. Podpoříte lepší prokrvení, zlepšíte si výkon, urychlíte regeneraci těla.
Pojďme se podívat na nejčastější dotazy, které se masážních válců týkají.
Je lepší válec měkký nebo tvrdší?
Záleží na preferencích každého z nás a na způsobu využití masážního válce. Nejměkčí masážní válce nabízejí největší pohodlí a jsou nejpříjemnější. Jejich účinnost je však daleko nižší než u válců tvrdších. Jsou ideální volbou pro začátečníky, pro ty, kdo jsou hubenější nebo mají vyšší citlivost na bolest. Tvrdší válce ocení silnější jedinci, kteří mají nižší práh bolesti.
Jaký je rozdíl mezi různými povrchovými úpravami válců?
Tady máte výběr ze tří variant – hladká, strukturovaná nebo s výstupky.
Hladké válce uplatníte pro jemnou masáž, válce s výstupky nabízejí intenzivnější zážitek. Hladké či strukturované modely jsou určené pro začátečníky a pro posilovací cviky.
Z jakého materiálu se válce vyrábějí?
Masážní válce se vyrábějí hned z několika různých materiálů.
Jednou z variant je foukaná pěna, která je značně perforovaná. Je ideální pro jógu nebo na prohřátí svalů. Tedy spíše pro aktivity méně náročné a pro citlivější sportovce. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena. Nevýhodou je nižší životnost.
Druhou variantu představují masážní válce hybridní. Ty se vyrábějí z pevnějšího polystyrénu a jsou vhodné i pro začátečníky. U některých modelů se dá vyndat prostřední část a masážní válec je pak poddajnější a daleko více měkký.
Nejpoužívanějším materiálem je EVA – ethylenvinylacetát. Tento materiál je nejvíce tvrdý, lehký, měkký a ohebný. Má velkou nosnost a díky tomu je dokonale odolný. Nesaje pot a dobře se udržuje v čistotě.
Jaké jsou 3 nejčastější cviky na masážním válci?
Mezi časté cviky patří dřep s válcem nad hlavou. Ten umožní zapojení, kromě jiného, také zad a ramenou.
Další variantu představuje klik s rolováním do strany – jedná se o modifikaci ženského kliku. Levou ruku máte na pěnovém válci, pravou na podlaze. Pomalu klesáte k zemi s rolováním levé od zápěstí pro prsty po válci. Opakujete několikrát a pak ruce střídáte.
Vyzkoušejte také Table roll – sedíte s nohama nataženýma. Pod kotníky umístíte pěnový válec. Ruce máte podél těla a prsty směřují dopředu. Nohy pomalu rolujte dopředu tak, abyste se natáhli a obličej vám směřoval ke stropu.
Lze masážní válec používat každý den?
Používejte jej vždy před nebo po cvičení. Před cvičením jej používají většinou nováčci. Pokročilí sportovci jej využijí po cvičení. Celkový čas je maximálně 15 minut. Pro každou část těla si vyhraďte 0,5 – 1 minutu.
Jsou nějaká zdravotní omezení při používání masážního válce?
Masážní válec nepoužívejte na klouby. Masírujte pouze ta místa, kde se nacházejí svaly. Během používání masážního válce můžete cítit jemnou bolest, musí však být snesitelná. Nemasírujte bolestivá místa. Je potřeba najít příčinu bolesti. Může to být nerovnováha nebo napětí v jiných oblastech. Příliš tvrdý válec není vhodné používat kolem šlach a na kosti.