Bez ploutví se neobejdou plavci i potápěči. Existuje přitom celá řada různých druhů potapěčských a plaveckých ploutví. V čem se liší? Primárně u nich záleží na tvaru a tuhosti. Konkrétní užití se odvíjí hlavně od vaší sportovní zdatnosti. Krátké a měkké ploutve mohou preferovat jak plavci, tak začínající potápěči. Tvrdší provedení dovoluje vyvinout větší rychlost. Ploutve na plavání se dále rozlišují podle preferovaného stylu. Například pro styl ......
Bez ploutví se neobejdou plavci i potápěči. Existuje přitom celá řada různých druhů potapěčských a plaveckých ploutví. V čem se liší? Primárně u nich záleží na tvaru a tuhosti. Konkrétní užití se odvíjí hlavně od vaší sportovní zdatnosti. Krátké a mě ......

Bez ploutví se neobejdou plavci i potápěči. Existuje přitom celá řada různých druhů potapěčských a plaveckých ploutví. V čem se liší? Primárně u nich záleží na tvaru a tuhosti. Konkrétní užití se odvíjí hlavně od vaší sportovní zdatnosti. Krátké a měkké ploutve mohou preferovat jak plavci, tak začínající potápěči. Tvrdší provedení dovoluje vyvinout větší rychlost.

Ploutve na plavání se dále rozlišují podle preferovaného stylu. Například pro styl prsa slouží speciální typ označovaný jako Flap Fins. Ploutve na potápění se dělí na botičkové a páskové. Vyrábějí se v kombinaci plastu a gumy různé tvrdosti a tuhosti. Navíc je ještě potřeba je odlišit od ploutví na šnorchlování. Potápěčské ploutve se od těch šnorchlovacích konkrétně liší tím, že nepotřebují tuhé postranní listy. Šnorchlovací ploutve jsou většinou bez řemínku, s gumovou botkou.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Šnorchlování – objevujte svět pod hladinou

Šnorchlování – objevujte svět pod hladinou

Šnorchlování v sobě skrývá mnohem více zážitků, než se na první pohled může zdát. Důležité je však nepodcenit kvalitní vybavení a v některých případech i podstoupit odborný výcvik.