Jak správně vybrat činky na posilování?

Jak správně vybrat činky na posilování?

Posilování s činkami má obrovský přínos pro tělo i zdraví. Aby však mohlo být cvičení s činkami co možná nejúčinnější, tak je potřeba mít nejenom vhodný tréninkový plán, ale také zkušenosti s výběrem té správné činky, která je pro vás tou nejlepší.


Jak na výběr tejpovací pásky a co s ní

Jak na výběr tejpovací pásky a co s ní

Kořeny tejpování sahají až do 60. let minulého století. Tejpy v dnešní podobě jsou ale o něco mladší, pružné pásky se objevily až v 70. letech 20. století. Za jejich vynálezem stojí japonský chiropraktik Kenzo Kase. Následně pak jeho léčbu převzaly tisíce fyzioterapeutů a lékařů napříč celým světem.


Doba Novoročních předsevzetí a hubnutí

Doba Novoročních předsevzetí a hubnutí

Věděli jste, že právě přání zhubnout je tím vůbec nejčastějším, které na počátku nového roku vyřkneme? Ne každému se ale zdaří. Důvodů, proč nakonec už v půli ledna zahodíme tenisky kamsi do kouta a smutně se smíříme s tím, že permanentka do posilovny zůstane nevyužitá, existuje hned několik.


Vybíráme dětské sáňky a boby

Vybíráme dětské sáňky a boby

Sáňky nebo boby patří k dětskému světu. O jejich pořízení ale rozhodují samozřejmě rodiče. Podle čeho vybrat ty nejlepší? V první fázi je potřeba se rozhodnout, jestli pořídit dítěti sáňky či boby. Rozhodujícím kritériem je hlavně věk dítěte.


Jak vybrat gymnastický míč a cviky

Jak vybrat gymnastický míč a cviky

Cvičení, nebo pouze sezení na gymnastickém míči může mít pro naše záda i celé tělo velmi blahodárné účinky. O výběru vhodného míče či o správném pohybu je ale potřeba mít alespoň minimální znalosti.


HIIT trénink na rotopedu

HIIT trénink na rotopedu

HIIT trénink je moderní technika cvičení. Co vás při ní vlastně čeká a k čemu je podobná aktivita dobrá? Jaké výsledky můžete očekávat? Na úvod je potřeba si správně objasnit pojmy. Existuje aktivita označovaná jako HIIT a také cvičení, které se nazývá HEAT. 


Nejčastější typy běžeckých tréninků na běžeckém páse

Nejčastější typy běžeckých tréninků na běžeckém páse

Ztrácíte motivaci k běžeckým tréninkům v pochmurném počasí? Rádi byste konečně zlepšili svou sílu či tempo? Nechcete běhat po městě, ale do přírody máte daleko? Trénink můžete hravě nahradit s pomocí běžeckého pásu! Představme si dnes nejčastější typy běžeckých tréninků a jejich provedení na zmíněném trenažéru.


jak vybrat elektroskútr do města i mimo

Jak vybrat elektroskútr

Výběr elektrického skútru nemusí být pro laika úplně jednoduchý. Jak a podle čeho vybírat nejvhodnější model z dostupných variant na trhu? Elektrický skútr vám ušetří při pohybu ve městě nekonečné stání v kolonách. Jedná se o velmi kompaktní a jednoduchý dopravní prostředek, který se snadno ovládá. Vhodný je pro pravidelnou dopravu do zaměstnání i delší výlety.


Jak vybrat kvalitní koloběžku

Jak vybrat kvalitní koloběžku

Koloběžka představuje oblíbený dopravní prostředek mnoha lidí současnosti. Jak si vybrat tu nejlepší? Které parametry zohlednit? Koloběžky máme zafixovány především jako hračky pro děti. Stále častěji si je ale pořizují i dospělí, a to jako dopravní prostředky.


Chemické WC a vše co potřebujete vědět při výběru

Chemické WC a vše co potřebujete vědět při výběru

Chemické WC využijete při cestování v karavanu, ale i na chatě či chalupě, kam není zavedena kanalizace. Hodit se vám může taktéž na stavbě domu nebo při jeho rekonstrukci. Jak chemické WC funguje, z čeho se skládá i jak se o něj starat se dozvíte v následujícím textu. Poradíme vám také, jakými parametry se řídit při jeho výběru.


Seznamte se s kiteboardingem

Seznamte se s kiteboardingem

V dnešní době zažívá rozmach celá řada sportů, které byly ještě nedávno prakticky neznámé a věnovalo se jim jen několik málo nadšenců. Jedním z takových sportů je kiteboarding. Co konkrétně se pod tímto pojmem skrývá? A co je potřeba vědět, pokud si jej chcete vyzkoušet i vy?


Jak vybrat Kolonožku

Jak vybrat Kolonožku

Kolonožky představují novinku ve světě osobních dopravních prostředků. Jak se v nich zorientovat a podle čeho vybírat tu nejlepší? Kolonožka je jednomístný dopravní prostředek. Jde o balanční vozítko, které není vybaveno řídítky. Vždy disponuje baterií a elektromotorem.


Vybíráme brašny na kolo

Vybíráme brašny na kolo

Při jízdě na kole je jednou z nejdůležitějších věcí vhodné vybavení, které vám umožní pohodlně a bezpečně přepravovat Vaše věci. Brašny na kolo jsou výborným řešením, které vám poskytne dostatek úložného prostoru, a zároveň rozloží váhu tak, aby byla vyvážená na obou stranách.


Šnorchlování – objevujte svět pod hladinou

Šnorchlování – objevujte svět pod hladinou

Šnorchlování v sobě skrývá mnohem více zážitků, než se na první pohled může zdát. Důležité je však nepodcenit kvalitní vybavení a v některých případech i podstoupit odborný výcvik.


Jak správně používat řetězovou pilu?

Jak správně používat řetězovou pilu?

Výběr řetězové pily není zcela jednoduchý. Který typ se hodí pro začátečníka? A jaký je rozdíl mezi elektrickou a motorovou pilou? Silnější pila nám při práci příliš k užitku nebude, pokud nebudeme mít dostatečně nabroušený řetěz. Ten tupý totiž prostě a jednoduše neřeže. Jak ho nabrousit a jak často bychom to vlastně měli dělat?


Vyznáte se v golfových holích?

Vyznáte se v golfových holích?

Golf představuje velmi oblíbený sport. Nejdůležitější jsou pro něj především golfové hole. Jak a podle čeho je vybrat? Pravidla golfu určují, že v tzv. bagu hráč může mít až 14 holí. Pro zkušeného golfistu jde o optimální počet, začátečník si ale určitě vystačí s mnohem méně rozmanitou sestavou. To znamená, že vám může stačit tzv. půlset, ve kterém je 6 až 7 holí. 


Začínáme s kempováním pod stanem

Začínáme s kempováním pod stanem

Kempování je skvělá volba pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží po změně prostředí. Pokud jste unaveni z každodenního shonu a stresu, kempování vám nabídne únik do klidného prostředí přírody, kde můžete načerpat novou energii a uvolnit svou mysl.


Jak cvičit s kettlebellem

Jak cvičit s kettlebellem

Kettlebell je specifické cvičební nářadí, které má blízko k činkám. Jak se s ním cvičí a jak si vybrat ten nejlepší? Kettlebell je litinová koule s plochým dnem vybavená uchem. Pochází z Ruska, kde se používala už v 18. století. Ve své domovině sloužily pro výcvik policie, armády a speciálních jednotek.


Jak začít s golfem. Tipy a rady.

Jak začít s golfem. Tipy a rady.

Láká vás golf, ale nemáte tušení, jak s tímto sportem začít? Ještě, než navštívíte nejbližší golfové hřiště a vyrazíte na cvičný green, máme pro vás pár důležitých informací. Prozradíme vám něco o historii golfu, dozvíte se, jaké vybavení budete na golf potřebovat i jak s ním správně zacházet.


Čelovky nejsou jen na běhání

Čelovky nejsou jen na běhání

Čelovku využijete při nejedné příležitosti. Hodit se vám bude, když doma nečekaně vypadnou pojistky nebo až půjdete na chalupě ven pro dřevo. Využijete ji i tehdy, pokud patříte mezi vášnivé rybáře či běžce.


Vybíráme lyžařské brýle dle počasí

Vybíráme lyžařské brýle dle počasí

Bez lyžařských brýlí se na sjezdovce neobejdete. Ochrání vaše oči a zároveň vám umožní lyžovat téměř v jakémkoliv počasí. Využijete je v mlze, za ostrého slunce, během sněžení i při večerním lyžování. Poradíme vám, jaké brýle zvolit. Máme pro vás také několik speciálních rad a tipů.


Jak se naučit bruslit na ledu

Jak se naučit bruslit na ledu

Bruslení je oblíbená zimní aktivita. Je navíc nenáročná, potřebujete k ní pouze brusle a znalost správné techniky. Co byste o ní měli vědět a jak si vybrat ideální brusle?


Vybíráme helmu na kolo

Vybíráme helmu na kolo

Podle RoSPA dokáže použití cyklistické helmy snížit riziko poranění hlavy o 85 % a poranění mozku o 88 %. Aby helma plnila svůj účel, musí být správně vybraná. Jak vybrat správnou přilbu na kolo, pro koho je povinnost ji nosit a další důležité informace se dozvíte v tomto článku.


Lyžařskou helmu se štítem nebo bez?

Lyžařskou helmu se štítem nebo bez?

Lyžařská helma by neměla chybět ve výbavě žádného lyžaře. Na hlavě by ji určitě měli mít jak začínající lyžaři, tak lyžaři pokročilí. Naprostou nezbytností je pak u dětí, které se lyžovat teprve učí. Lyžování je dnes o mnoho rychlejší (a nebezpečnější) než dřív. Jakou helmu ale pořídit?


Jak funguje udírna

Jak funguje udírna

Po vlastní udírně touží řada lidí. Víte ale, které nejdůležitější informace byste si měli uvědomit před jejím pořízením? A které nejdůležitější poznatky musíte doslova mít v malíčku ohledně jejího fungování?


Jak velkou boudu pro psa

Jak velkou boudu pro psa

Pocit bezpečí, teplo a chránění před negativními vlivy počasí. To jsou jedny ze základních výhod, které boudy pro psa těmto čtyřnohým přátelům přináší. Dnes již dokážeme sehnat designové kousky, které vypadají jako malé domečky. Málokdo ale ví, že jejich výběr není pouze o vzhledu.


Jak začít boxovat doma

Jak začít boxovat doma

Zvažujete, že pustíte do boxu a rádi byste trénovali i doma? Poradíme vám, jaké vybavení si pořídit, do čeho se vyplatí investovat i jak se stát téměř profesionálním boxerem bez toho, aniž by vás všichni sousedi v paneláku začali nesnášet.


Nordic Walking a hubnutí

Nordic Walking a hubnutí

Kouzlu nordic walkingu doslova propadnete. Většina lidí, která s tímhle sportem začne, nemůže přestat. Procházky na čerstvém vzduchu totiž dělají dobře nejen jejich tělu, ale i jejich duši. Přidáte se k fanouškům nordic walkingu i vy?


Začínáme s kolečkovými bruslemi

Začínáme s kolečkovými bruslemi

Jízda na kolečkových bruslích představuje vynikající sportovní aktivitu pro všechny generace. V čem tkví její výhody, jak vybrat ty nejlepší kolečkové brusle a jak o ně správně pečovat?


Jak funguje chemické WC

Jak funguje chemické WC

Chemické WC představuje velmi užitečnou pomoc v mnoha situacích. Jak vlastně funguje, jak dlouho vydrží a jak s ním zacházet?


Sestavte si malé domácí fitness

Sestavte si malé domácí fitness

Také pandemie koronaviru významně přispěla k tomu, že se řada lidí naučila obejít i bez profesionálů a začala více cvičit doma o samotě. Domácí fitness si může zařídit každý, využijete ho nejen během karantény. Jak na to? Které vybavení se vám může hodit?


Běhání na běžeckém pásu a hubnutí

Běhání na běžeckém pásu a hubnutí

Běžecký pás představuje skvělou cvičební pomůcku, která je dobře dostupná všem zájemcům o pohyb. Pás si rozhodně můžete pořídit i domů. Co všechno by měl splnit a jak s ním skutečně efektivně zhubnout?


7+1 způsobů použití karimatky

7+1 způsobů použití karimatky

Možná již doma nějakou karimatku máte. Používáte ji třeba na cvičení a dál to neřešíte. Karimatka však představuje vynikajícího pomocníka pro celou řadu situací. Kde všude ji určitě využijete? Představujeme karimatku 7x v různých situacích.