Sjezdové hole a lyže k sobě nerozlučně patří. Pokud si tedy pořizujete lyžařskou výbavu a nové sjezdové lyže, při výběru rozhodně nepodceňujte ani správný typ a velikost lyžařských sjezdových holí. Ideální velikost sjezdových hůlek na lyže zjistíte tak, že vaši výšku v centimetrech vynásobíte hodnotou 0,7 . Někdy se zase doporučuje od vaší výšky odečíst 50 cm . Podle výsledku pak hledejte nejbližší vyráběnou délku sjezdových holí, které se dají n ......
Sjezdové hole a lyže k sobě nerozlučně patří. Pokud si tedy pořizujete lyžařskou výbavu a nové sjezdové lyže, při výběru rozhodně nepodceňujte ani správný typ a velikost lyžařských sjezdových holí. Ideální velikost sjezdových hůlek na lyže zjistíte t ......

Sjezdové hole a lyže k sobě nerozlučně patří. Pokud si tedy pořizujete lyžařskou výbavu a nové sjezdové lyže, při výběru rozhodně nepodceňujte ani správný typ a velikost lyžařských sjezdových holí. Ideální velikost sjezdových hůlek na lyže zjistíte tak, že vaši výšku v centimetrech vynásobíte hodnotou 0,7 . Někdy se zase doporučuje od vaší výšky odečíst 50 cm . Podle výsledku pak hledejte nejbližší vyráběnou délku sjezdových holí, které se dají nastavovat vždy po 5 cm.  

Lyžařské sjezdové hole můžete vybírat i podle materiálů, dostupné jsou buď moderní hole z karbonu vhodné spíš pro závodní lyžování či univerzálně využitelné sjezdové hůlky z hliníku. V naší nabídce lyžařských sjezdových holí naleznete jak hole klasické, tak hůlky skládací – teleskopické – od prověřených značek SULOV® či CALTER® českého výrobce.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Lyžařskou helmu se štítem nebo bez?

Lyžařskou helmu se štítem nebo bez?

Lyžařská helma by neměla chybět ve výbavě žádného lyžaře. Na hlavě by ji určitě měli mít jak začínající lyžaři, tak lyžaři pokročilí. Naprostou nezbytností je pak u dětí, které se lyžovat teprve učí. Lyžování je dnes o mnoho rychlejší (a nebezpečnější) než dřív. Jakou helmu ale pořídit?