Zahradní trampolíny - Průměr trampolíny - 305cm
Na letní sezónu je skvělým doplňkem vaší zahrady venkovní trampolína. Dětská trampolína na zahradu se v poslední době stává žhavým trendem, ovšem zahradní trampolína je skvělá také na cvičení a pomáhá v hubnutí. Nabízíme různé průměry a nosnosti s rozličnými doplňky. A zábavu si tak mohou užít děti i dospělí.
Pro zajištění naprostého bezpečí je součástí našich trampolín LIFEFIT® také další vybavení jako ochranná síť či schůdky, stejně jako nabízíme další doplňky pro trampolíny na zahradu. Od jara do podzimu si tak na nich můžete zlepšovat kondici nebo si užívat plno legrace se svými potomky.
TIP: Skákání na trampolíně a hubnutí
Trampolína LIFEFIT® 10' / 305cm vč.sítě a schůdků
Podle čeho vybírat zahradní trampolínu?
V první řadě rozhoduje určitě velikost trampolíny. Tedy kolik máte místa na zahradě i kolik lidí bude trampolínu v daný okamžik využívat. Většinou je doporučeno jít do trampolíny o průměru minimálně 300 cm, aby bylo skákání pohodlné a bezpečné.
Nejčastěji se můžete setkat s kulatými trampolínami, které jsou osazeny po obvodu pružinami. Rovnoměrné rozložení pak určuje jako zónu pro skákání její střed. Trampolíny jiných tvarů pak umožní vyšší skoky, ale také vyžadují pevnější provedení a více pružin. Pro rekreační využití tak nejlépe vychází kulatá trampolína.
Součástí většiny zahradních trampolín je i ochranná síť, která zabraňuje pádům ze skákacího prostoru ven. Síť může být umístěna buď uvnitř pružin nebo z vnější strany. Ideální je samozřejmě vnitřní umístění, které kryje i pružiny. Případně je trampolína vybavena samostatným krytem pružin, která zajistí, že se o ně při skákání nezraníte.
Pro snadnější přístup do trampolíny je vhodné využít odnímatelný žebřík, který bývá součástí balení trampolíny.
Jak je to s péčí o trampolínu?
Zahradní trampolínu umístěte na rovnou plochu a ideálně ji můžete podložit nějaký měkkým materiálem. Přímé sluneční světlo příliš neprospívá materiálu, takže je lepší ji dát někam do stínu. Kontrola stavu pružin, plochy na skákání i sítě by měla být samozřejmostí minimálně na začátku každé letní sezóny. Pro čištění trampolíny od prachu a jiných nečistot využijte klasickou vodu s mýdlem a vlhký hadr.
Zazimování zahradní trampolíny
Není úplně vhodné nechávat trampolínu jenom tak v zimě venku. Lepší je rozložit ji na díly /můžete ji rovnou opláchnout/ a všechny části pak uchovat v suchém a teplém prostředí. Co se týče rámu, který je většinou dost velký i rozložený, je možné jej ponechat venku zakrytý plachtou.
Skákání na trampolíně a hubnutí
Skákání na trampolíně je aktivitou, která je skvělá nejen pro děti. Proč si pořídit velkou zahradní trampolínu?