Dáváte u pil přednost elektrickému pohonu před motorovým? Pak vyzkoušejte naše elektrické řetězové pily na dřevo, které jsou ideální pro práci na zahradě při prořezávání větví či řezání dřeva. Zvlášť pokud máte u domu pouze malý pozemek je lepší jít do elektrické pily než do cenově i nákladově náročnější motorové pily. Odpadne vám nutnost řešit míchání benzínu pro pohon. Stačí dolít olej na řetěz a můžete začít řezat. U nás najdete řetězové pily ......
Dáváte u pil přednost elektrickému pohonu před motorovým? Pak vyzkoušejte naše elektrické řetězové pily na dřevo, které jsou ideální pro práci na zahradě při prořezávání větví či řezání dřeva. Zvlášť pokud máte u domu pouze malý pozemek je lepší jít ......

Dáváte u pil přednost elektrickému pohonu před motorovým? Pak vyzkoušejte naše elektrické řetězové pily na dřevo, které jsou ideální pro práci na zahradě při prořezávání větví či řezání dřeva. Zvlášť pokud máte u domu pouze malý pozemek je lepší jít do elektrické pily než do cenově i nákladově náročnější motorové pily.

Odpadne vám nutnost řešit míchání benzínu pro pohon. Stačí dolít olej na řetěz a můžete začít řezat. U nás najdete řetězové pily o výkonu 2000 w s pevnou konstrukcí, ergonomickým madlem a automatickým mazáním řetězu.

TIP: Jak používat řetězovou pilu

Zobrazit více
Zobrazit méně

Nejčastější dotazy k elektrickým pilám

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi elektrickými a benzínovými pilami?

Elektrická pila

 • I když se to nezdá, elektrická pila je velmi tichá, tudíž se nemusíte obávat, že by si sousedi stěžovali, že naděláte příliš hluku. 
 • Na výběr máte mezi všemi různými výkony, záleží pouze na vás, jakou výkonnost od pily očekáváte.
 • Její údržba je nenáročná, jde pouze o nějaké pročištění po několika použití. 
 • Mezi nevýhodu ale můžeme považovat to, že je potřeba elektrická energie, tudíž se s elektrickou pilou nemůžete pohybovat v širokém měřítku, ale pouze v okolí. 

Benzinová pila

 • I u této pily můžete vybírat z mnoha výkonů, které výrobci nabízí. 
 • Hlavním rozdílem je například to, že nejste závislí na elektrické energii, tudíž se s pilou můžete pohybovat prakticky kdekoli. 
 • Na rozdíl od elektrické pily je za benzinová navržena i do,, tvrdších podmínek" (do lesa,...). Ty elektrické jsou dělané spíše pro to domácí používání. 

různé délky lišt u elektrických pilJakou délku lišty elektrické pily zvolit?

Nejdůležitější je, abyste si řekli, na co pilu budete využívat a zda s ní budete pracovat spíše venku (na zahradě, v lese) nebo uvnitř. Délka lišty by se měla přizpůsobit právě podle toho, jaký materiál hodláte řezat.

Čím bude liště delší, tím budete mít možnost řezat větší průměr. Mezi další faktory, na které musíte koukat je i výkon pily. 

Jakou bezpečnostní výbavu potřebuji na řezání s elektrickou pilou?

Bezpečnost vždy na prvním místě! 

 • Postoj a správné držení pily - uchopení obou rukojetí pily a řezaní s mírně rozkročenými nohami. 
 • Dbejte na bezpečnost i kolem sebe - podívejte se, zda se někdo nenachází v těsné blízkosti (při kácení stromů,...).
 • Startování - pila se vždy startuje na položená na zemi. 
 • Ochranné oblečení - rukavice (tlumí vibrace, které pila vyvolává), ochranné brýle (chrání před větvičkami či různým materiál, který od pily může odlétnout), pevná obuv a kvalitní oblečení.
 • Přemístění pily na jiné místo - vždy si zkontrolujte, že je motor vypnutý.

Jak často bych měl měnit řetěz řetězové pily?

Řetěz se mění zpravidla tehdy, když je nejdelší část řezacího zubu kratší než 4 mm. Pokud si ale všimnete, že je řetěz poškozený z jiného důvodu či jsou na něm vidět nějaké prasklinky, je potřeba jej vyměnit také. 

Jak se starat o elektrickou pilu?

Důležité je pravidelně čistit kryt řetězového kola, kryt startovacího mechanismu a lištu. Čištění prodlužuje životnost pily a v obchodech najdete plno prostředků, které vám s tím pomohou. 


Jak správně používat řetězovou pilu?

Jak správně používat řetězovou pilu?

Výběr řetězové pily není zcela jednoduchý. Který typ se hodí pro začátečníka? A jaký je rozdíl mezi elektrickou a motorovou pilou? Silnější pila nám při práci příliš k užitku nebude, pokud nebudeme mít dostatečně nabroušený řetěz. Ten tupý totiž prostě a jednoduše neřeže. Jak ho nabrousit a jak často bychom to vlastně měli dělat?