Psí bouda je nezbytností pro každého majitele psa, jehož čtyřnohý kamarád tráví většinu času venku. Bouda pro psa by měla poskytnout dostatečnou ochranu před povětrnostními podmínkami a také dost velký prostor i pohodlí, aby se v ní váš pes cítil dobře. Pro chladné a mrazivé dny je dobré volit zateplenou psí boudu. Velikost psí boudy se pak odvíjí hlavně od velikosti zvířete. V naší nabídce najdete dřevěné psí boudy pro velké psy i malá plemen ......
Psí bouda je nezbytností pro každého majitele psa, jehož čtyřnohý kamarád tráví většinu času venku. Bouda pro psa by měla poskytnout dostatečnou ochranu před povětrnostními podmínkami a také dost velký prostor i pohodlí, aby se v ní váš pes cítil dob ......

Psí bouda je nezbytností pro každého majitele psa, jehož čtyřnohý kamarád tráví většinu času venku. Bouda pro psa by měla poskytnout dostatečnou ochranu před povětrnostními podmínkami a také dost velký prostor i pohodlí, aby se v ní váš pes cítil dobře. Pro chladné a mrazivé dny je dobré volit zateplenou psí boudu.

Velikost psí boudy se pak odvíjí hlavně od velikosti zvířete. V naší nabídce najdete dřevěné psí boudy pro velké psy i malá plemena. Psí bouda pro velká plemena má dostatečný vstupní prostor. Jedná se o kvalitní boudy pro psy z poctivého smrkového masivu . Jejich výhodou je dodávka v demontovaném stavu. Dřevěnou boudu pro psa doma jednoduše během chvíle složíte, k montáži vám bude stačit základní nářadí.

Poradna: Jak velkou vybrat boudu pro psa

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat psí boudu?

Pokud máte doma psího parťáka, který tráví většinu času na zahradě, je potřeba pro něj vybrat vhodnou psí boudu. Nezáleží jen na její velikosti, ale také na materiálu a dalších parametrech. Pokud zvolíte vhodnou boudu, nebude jen dobře vypadat, případně doplňovat vzhled zahrady, ale především bude dokonale plnit svoji funkci.

Poskytne psovi potřebné útočiště i dostatek pohodlí pro odpočinek, a to jak v noci, tak i během dne. Konstrukce boudy by měla být dostatečně pevná, díky tomu snadno udrží tvar. Před nepříznivými povětrnostními vlivy a špatným počasím chrání spolehlivý venkovní nátěr.

Samozřejmostí je kvalitní zateplení. Pro střechu je potřeba použít odpovídající krytinu. Na co se tedy při jejím výběru zaměřit?

Materiál

Nejčastějším materiálem pro výrobu psí boudy jsou palubky.

zateplená psí bouda tohosCo se střechy týká, může být plochá, hřebenová nebo různě tvarovaná. Jako materiál není vhodný asfalt nebo plech. Tyto materiály se v horkém počasí zahřívají. Asfalt pes prošlápne a nalepí se mu na tlapky a o plech se může popálit. Také linoleum není dobrou volbou. Tady hrozí psovi uklouznutí a poranění. Ideální jsou šindele nebo opět palubky či OSB desky.

Bouda by měla být zateplená, ale záleží, pro jaké plemeno ji vybíráte. Některá plemena, mezi něž patří malamuti, bernardýni, novofundlanďáci nebo kavkazský ovčák, zimu snášejí celkem dobře.

 Jejich nároky na teplo jsou tak velmi malé. Pobývají-li venku během celého roku, jejich srst se přizpůsobí. Postačí boudu dobře izolovat od země a uvnitř ji vystlat vhodným materiálem – seno, sláma.

Pro zateplení boudy se jinak většinou používá polystyren. Bouda se pak obkládá i z vnitřní části palubkami, OSB deskami nebo třeba překližkou.

Velikost psí boudy

Tady je potřeba se řídit velikostí psa, především jeho výškou v kohoutku a při sezení. Zjistěte si také délku a výšku psa ve stoje a výšku psa vsedě. Délka psa je rozhodující pro prostor určený pro spaní. Nezapomínejte, že do vnitřního prostoru budete dávat na zimu stelivo nebo nějakou podložku. Ty vnitřní prostor ještě zmenší.

Vchod do psí boudy

vybíráme psí bouduVýška a šířka by opět měly odpovídat velikosti psa. Musí vchodem do boudy pohodlně projít. Vchodový otvor by však neměl být zbytečně veliký. V zimě se do boudy bude dostávat studený vzduch.

Tipy na závěr

Vnitřní prostor boudy je potřeba občas řádně uklidit. Ideální je, pokud má bouda odklápěcí střechu. Ta usnadní čištění vnitřního prostoru boudy. Další možností je pak vyklápěcí přední část boudy, kde je umístěný otvor pro vchod. Takto konstruovaná bouda poskytne psovi větší pohodlí během horkých letních dnů.

Než boudu umístíte, vyberte pro ni vhodné místo, někde ve stínu. Pod podlahu přidělejte nožky nebo nějakou podložku. Do vnitřního prostoru tak nebude stoupat vlhkost od země.

Také je dobré, pokud je u vchodu opatřená dřevěnou deskou, na které může pes odpočívat. Pokud hledáte kvalitní zateplenou dřevěnou boudu, najdete ji v naší nabídce pod českou značkou TOHOS.


Jak velkou boudu pro psa

Jak velkou boudu pro psa

Pocit bezpečí, teplo a chránění před negativními vlivy počasí. To jsou jedny ze základních výhod, které boudy pro psa těmto čtyřnohým přátelům přináší. Dnes již dokážeme sehnat designové kousky, které vypadají jako malé domečky. Málokdo ale ví, že jejich výběr není pouze o vzhledu.