Jak vybrat smršťovací hadici na zahradu?

Výběr smršťovací hadice na zahradu by měl být založen na vašich potřebách a preferencích. Měli byste si vybrat hadici dostatečně dlouhou pro vaši zahradu nebo balkón, s průměrem vhodným k vašemu tlaku vody a typu postřikovače.

Dále byste měli zvážit materiál, z kterého je hadice vyrobena – bývá to latex nebo polyester s nylonovou nebo textilní vnější vrstvou. Navíc byste měli zvážit, zda budete potřebovat naviják na hadici pro snadné skladování a přenášení. Naviják může být ruční nebo automatický.

Jaký průměr hadice na zalévání je nejlepší?

Když se rozhodujete, jaký průměr smršťovací hadice je nejlepší pro vaši zahradu, je důležité vzít v úvahu průtok a tlak vody. Průměry 1/2 palce (12 mm) a 3/4 palce (19 mm) jsou oblíbené volby.

Hadice o průměru 1/2 palce (12 mm) je skvělá pro menší zahrady nebo balkóny a nabízí průtok 40 litrů/minutu. Hadice s průměrem 3/4 palce (19 mm) je vhodná pro větší zahrady a nabízí vyšší průtok 90 litrů/minutu, avšak tato hadice je dražší a těžší.

Materiál smršťovací hadice

Nejlepší zahradní smršťovací hadice by měly být vyrobeny z kombinace gumy a vinylu. Tato kombinace poskytuje střední odolnost, pružnost a hmotnost. Je také cenově dostupnější než čistá guma a vhodná pro jednoduché zalévání. Navíc je lépe odolná vůči poškození sluncem nebo mrazem, než je vinylová hadice.

Péče o hadici v zimě

Chcete-li, aby smršťovací hadice vydržela i v zimě ve vynikajícím stavu, je třeba dodržovat několik pravidel. Vyprázdněte hadici po každém použití a nechte ji dobře uschnout, abyste zabránili tvorbě plísní a bakterií.

Uložte ji na suché a teplé místo, kde nebude vystavena mrazu a vlhkosti. Uchovávejte hadici napnutou, abyste zabránili jejímu zamotání nebo poškození. Pokud budete postupovat podle těchto rad, budete moci užívat smršťovací hadici i v dalších sezónách.