Zavlažovací hadice mají všestranné použití.  Uplatíte je na zalévání zahrady, zavlažování trávníku, při mytí venkovní dlažby nebo údržbě automobilu. Pokud však máte malou zahradu a nedostatek místa pro uchovávání všech zahradnických potřeb, může pro vás být vhodným řešením smršťovací hadice. Zahradní hadice se smršťovacím efektem je zakroucená do tvaru spirály. Jakmile do hadice proudí voda, hadice se sama natáhne, po ukončení zalévání se pa ......
Zavlažovací hadice mají všestranné použití.  Uplatíte je na zalévání zahrady, zavlažování trávníku, při mytí venkovní dlažby nebo údržbě automobilu. Pokud však máte malou zahradu a nedostatek místa pro uchovávání všech zahradnických potřeb, může ......

Zavlažovací hadice mají všestranné použití.  Uplatíte je na zalévání zahrady, zavlažování trávníku, při mytí venkovní dlažby nebo údržbě automobilu. Pokud však máte malou zahradu a nedostatek místa pro uchovávání všech zahradnických potřeb, může pro vás být vhodným řešením smršťovací hadice. Zahradní hadice se smršťovacím efektem je zakroucená do tvaru spirály. Jakmile do hadice proudí voda, hadice se sama natáhne, po ukončení zalévání se pak opět automaticky svine.

Zahradní smršťovací hadice jsou proto z důvodu své skladnosti velmi oblíbené a vhodné i pro menší zahrady, terasy či balkony. Vyzkoušejte kvalitní smršťovací hadice z našeho sortimentu a uvidíte, jak rádi zapomenete na klasické těžké a neforemné hadice, se kterými jste dosud museli zápasit. V nabídce máme různé typy hadic, od smršťovacích hadic v délce 7,5 či 15 m až po hadice nad 20 m.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat smršťovací hadici na zahradu?

Výběr smršťovací hadice na zahradu by měl být založen na vašich potřebách a preferencích. Měli byste si vybrat hadici dostatečně dlouhou pro vaši zahradu nebo balkón, s průměrem vhodným k vašemu tlaku vody a typu postřikovače.

Dále byste měli zvážit materiál, z kterého je hadice vyrobena – bývá to latex nebo polyester s nylonovou nebo textilní vnější vrstvou. Navíc byste měli zvážit, zda budete potřebovat naviják na hadici pro snadné skladování a přenášení. Naviják může být ruční nebo automatický.

Jaký průměr hadice na zalévání je nejlepší?

Když se rozhodujete, jaký průměr smršťovací hadice je nejlepší pro vaši zahradu, je důležité vzít v úvahu průtok a tlak vody. Průměry 1/2 palce (12 mm) a 3/4 palce (19 mm) jsou oblíbené volby.

Hadice o průměru 1/2 palce (12 mm) je skvělá pro menší zahrady nebo balkóny a nabízí průtok 40 litrů/minutu. Hadice s průměrem 3/4 palce (19 mm) je vhodná pro větší zahrady a nabízí vyšší průtok 90 litrů/minutu, avšak tato hadice je dražší a těžší.

Materiál smršťovací hadice

Nejlepší zahradní smršťovací hadice by měly být vyrobeny z kombinace gumy a vinylu. Tato kombinace poskytuje střední odolnost, pružnost a hmotnost. Je také cenově dostupnější než čistá guma a vhodná pro jednoduché zalévání. Navíc je lépe odolná vůči poškození sluncem nebo mrazem, než je vinylová hadice.

Péče o hadici v zimě

Chcete-li, aby smršťovací hadice vydržela i v zimě ve vynikajícím stavu, je třeba dodržovat několik pravidel. Vyprázdněte hadici po každém použití a nechte ji dobře uschnout, abyste zabránili tvorbě plísní a bakterií.

Uložte ji na suché a teplé místo, kde nebude vystavena mrazu a vlhkosti. Uchovávejte hadici napnutou, abyste zabránili jejímu zamotání nebo poškození. Pokud budete postupovat podle těchto rad, budete moci užívat smršťovací hadici i v dalších sezónách.