Nejčastější dotazy k houpacím sítím

Dopřejte si odpočinek, při kterém budete koukat přímo do nebe. Lehněte si do houpací sítě a užijte si odpolední spánek či relax na čerstvém vzduchu. Nebo houpací síť využijte jako doplněk do interiéru vašeho bytu.  

Proč používat houpací síť?

Houpací sítě jsou již od 19. století oblíbeným místem k odpočinku. Jejich pozitivní účinky na tělo i lidskou psychiku potvrzuje řada lékařů i fyzioterapeutů. Houpání rozvíjí motoriku, pomáhá vyvíjet mozek i upevňovat neuronové spojení. Podporuje tak správnou činnost těla dětí i dospělých.

Z jakého materiálu jsou houpací sítě?

Vzhledem k tomu, že v dnešní době existuje nespočet sítí různých velikostí, materiálů i způsobů uchycení, je poměrně složité si vybrat tu nejlepší síť. Jedním z primárních faktorů, které by měl člověk zvážit, je materiál.

Ten by se měl vybírat podle toho, kam síť chcete umístit. Do interiéru se dají pořídit velmi příjemné bavlněné sítě. Odolné a poměrně rychle schnoucí jsou sítě z polyesteru. Oblíbený venku je ale také nylon.

Jednou z dalších variant je i polyamid. Tento poměrně odolný materiál ale není příliš příjemný na dotek, natož pak na ležení.

Jakým způsobem, lze síť uchytit

Milovníci přírody nejčastěji k uchycení sítě využívají dva stromy. Mezi ně se dá síť jednoduše uchytit k větvím, či kmenu stromu. V interiéru i exteriéru se pak dají využít také skoby. Ty lze připevnit na nosné stěny z betonu či sádrokartonu.

V případě, že takovéto stěny nejsou v blízkosti, existuje i možnost využít speciální skoby. Protože se jich do stěny navrtá více, váha houpajícího se člověka se jednoduše rozloží. Stěny tak nebudou tolik zatížené.

Jak pečovat o houpací síť

Pokud pořídíte houpací síť do venkovních prostor, měli byste ji před nepřízní počasí uklízet. V případě, že jste pořídili síť z odolného materiálu, neměla by mít s občasným deštěm problémy.

Pozor si pak ale musíte dát na její důkladné usušení. Jakoukoliv síť byste měli pravidelně vyklepávat a co nejvíce ji bránit jak před sluníčkem, tak i deštěm či zimními mrazy.

Sítě buď vyperete v ruce, nebo v pračce

Vzhledem k péči je nutné rozlišit, zda si pořizujete síť s tyčí či bez ní. Takzvané hamaky, tedy bavlněné sítě bez tyčí se dají jednoduše vyprat. Péče o houpací síť s tyčí je poněkud komplikovanější. I tak ale zabere pouze pár minut. Buď lze síť namočit a poté jemným kartáčkem vyčistit, nebo ji rukou vyprat ve vaně.

Kde všude ji můžete využít?

Pořízení houpací sítě může být hračka. V potaz ale musíte brát, zda ji chcete využívat venku nebo v interiéru. Podle toho se pak dá nejlépe vybírat nejen velikost, ale také materiál sítě. Právě houpací síť je velmi originálním doplňkem zahrad i interiérů, ve které si můžete nerušeně číst, spát nebo třeba poslouchat hudbu či meditovat.