Longboard je moderní dopravní prostředek, který prakticky připomíná větší skateboard. Svůj původ má však tato aktivita v jiném sportu – surfingu. Právě surfaři si kromě jízdy na vlnách chtěli užít i prohánění se na silnici. Na tomto jednoduchém přibližovadle lze klasicky jezdit, ale i provozovat řadu triků. Longboardy se hodí pro celou řadu disciplín, jako jsou slalomy, freeriding či sjezdy.Stěžejní pro výběr longboardu je tvar, použitý materiál ......
Longboard je moderní dopravní prostředek, který prakticky připomíná větší skateboard. Svůj původ má však tato aktivita v jiném sportu – surfingu. Právě surfaři si kromě jízdy na vlnách chtěli užít i prohánění se na silnici. Na tomto jednoduchém přib ......

Longboard je moderní dopravní prostředek, který prakticky připomíná větší skateboard. Svůj původ má však tato aktivita v jiném sportu – surfingu. Právě surfaři si kromě jízdy na vlnách chtěli užít i prohánění se na silnici.

Na tomto jednoduchém přibližovadle lze klasicky jezdit, ale i provozovat řadu triků. Longboardy se hodí pro celou řadu disciplín, jako jsou slalomy, freeriding či sjezdy.
Stěžejní pro výběr longboardu je tvar, použitý materiál a volba koleček a tzv. trucků (části spojující kolečka s deskou). Parametry souvisí především s tím, kde plánujete s longboardem jezdit, tj. posuzujte, zda to bude ve městě nebo mimo něj. To současně souvisí s tím, pro koho je „prkno“ vhodné. Coby longboard pro začátečníky je například doporučen tzv. pintail.

Zobrazit více
Zobrazit méně