Skládací elektrokoloběžky Eljet jsou navrženy tak, aby jste je jednoduše složily a bez větší námahy přenesli i na delší vzdálenost. Vzít si je tak můžete do kufru auta a vyložit až ji budete potřebovat. I přesto, že jsou skládací elektrokoloběžky lehké disponují dostatečně výkonným motorem až 150W a dojezdem až 11 km u vybraných modelů. Víte, že v modelové řadě Eljet najdete i praktické elektrokoloběžky se sedátkem? Výhody a nevýhody skládacích ......
Skládací elektrokoloběžky Eljet jsou navrženy tak, aby jste je jednoduše složily a bez větší námahy přenesli i na delší vzdálenost. Vzít si je tak můžete do kufru auta a vyložit až ji budete potřebovat. I přesto, že jsou skládací elektrokoloběžky leh ......

Skládací elektrokoloběžky Eljet jsou navrženy tak, aby jste je jednoduše složily a bez větší námahy přenesli i na delší vzdálenost. Vzít si je tak můžete do kufru auta a vyložit až ji budete potřebovat. I přesto, že jsou skládací elektrokoloběžky lehké disponují dostatečně výkonným motorem až 150W a dojezdem až 11 km u vybraných modelů.

Víte, že v modelové řadě Eljet najdete i praktické elektrokoloběžky se sedátkem?

Výhody a nevýhody skládacích elektrokoloběžek Eljet

Oproti klasickým koloběžkám jsou elektrické koloběžky osazeny motorem - tj. počítejte s vyšší hmotností mezi 4,5 - 11 kg (záleží také na materiálu rámu). I tak lze říci, že jde o perfektní řešení pokud se chcete pohybovat rychleji v rámci města nebo na kratší vzdálenosti mimo něj.

Výhody:

  • Skladnost
  • Rychlé přibližovadlo do města
  • Ekonomický provoz
  • český design i výrobce

Nevýhody:

  • Vyšší pořizovací cena u výkonnějších modelů
  • Vyšší hmotnost

Jak dobře vybrat skládací elektrokoloběžku?

Ve většině případů je pro mnoho lidí důležitá - kolik to ujede a jak rychle to pojede. To by však nemělo být těmi jedinými parametry při výběru skládací elektrické koloběžky. U dojezdu a rychlosti berte v potaz také svou hmotnost a podmínky, za kterých budete jezdit. Jinak to bude vypadat při jízdě v letním horku a jinak v zimě. 

Kromě výše uvedených hodnot by vás měla zajímat i samotná váha skládací elektrokoloběžky. U značky Eljet se budete pohybovat maximálně kolem 11 kg, což není vůbec špatné. U jiných výrobců je možné se setkat i s vyššími hmotnostmi, což může souviset s vyšším výkonem nebo také zbytečně těžkou konstrukcí.

skládací elektrokoloběžka Eljet Falcon

Jak je to s výbavou skládací elektrokoloběžky?

Je osazeno světlo - ideální. Samozřejmostí je účinná zadní pedálová brzda, odolná kolečka a také výškově nastavitelná řidítka. U těch by mělo platit následující:

Optimální výška řídítek u skládacích elektrokoloběžek

Výška řidiče Výška řídítek koloběžky
100–110 cm 50 cm
110–120 cm 55 cm
120–130 cm 60 cm
130–140 cm 65 cm
140–150 cm 70 cm
150–160 cm 75 cm
160–170 cm 80 cm
170–180 cm 85 cm
180–190 cm 90 cm
190–200 cm 95 cm
Zobrazit více
Zobrazit méně

10 důvodů, proč si pořídit elektrickou koloběžku

10 důvodů, proč si pořídit elektrickou koloběžku

Elektrické koloběžky jsou stále rozšířenější. V čem spočívají jejich výhody a proč byste si je měli pořídit i vy? Elektrická koloběžka je zařízení pohánění elektromotorem a baterií. Koloběžky jsou jednoznačně další oblastí, v níž intenzivně rezonuje trend elektromobility. Nabízí celou řadu výhod. Jmenovat si tak můžeme hned 10 klíčových předností. Jedná se primárně o následující body