Elektroskútry jsou vhodné do ruchu velkoměsta i do poklidného vesnického prostředí. Umožní vám snadný přesun z jednoho místa na druhé v krátkém časovém horizontu. Díky elektrickému skútru se můžete bezpečně proplétat dopravou, a včas tak dorazit na pracovní schůzku, či vyrazit si za zábavou. Levné elektroskútry značky RACCEWAY® vám umožní nejen vysoký dojezd, ale na cesty s sebou můžete vzít i vašeho parťáka do nepohody, který se pohodlně usadí z ......
Elektroskútry jsou vhodné do ruchu velkoměsta i do poklidného vesnického prostředí. Umožní vám snadný přesun z jednoho místa na druhé v krátkém časovém horizontu. Díky elektrickému skútru se můžete bezpečně proplétat dopravou, a včas tak dorazit na p ......

Elektroskútry jsou vhodné do ruchu velkoměsta i do poklidného vesnického prostředí. Umožní vám snadný přesun z jednoho místa na druhé v krátkém časovém horizontu. Díky elektrickému skútru se můžete bezpečně proplétat dopravou, a včas tak dorazit na pracovní schůzku, či vyrazit si za zábavou. Levné elektroskútry značky RACCEWAY® vám umožní nejen vysoký dojezd, ale na cesty s sebou můžete vzít i vašeho parťáka do nepohody, který se pohodlně usadí za vaše záda.

Samozřejmě nezapomínáme ani na nezbytné příslušenství na el. skútr a vybavíme vás rovněž odolnou helmou na skútr, zadními kufry či náhradní baterií do elektroskútru, aby váš zážitek z jízdy nic nekazilo. Jsme přímý výrobce elektrických skútrů značky RACCEWAY® proto samozřejmě zajištujeme záruční i pozáruční servis elektrických skútrů. Jak je to s pojištěním odpovědnosti z provozu motorového vozidla se dozvíte ZDE.

Proč si vybrat elektroskútr značky RACCEWAY® od nás?

 • Jsme výrobce - nejlepší cenové podmínky
 • Dbáme na vysokou kvalitu použitých komponent
 • Vždy aktuální modelové řady el. skútrů pro daný rok
 • Lithiové nebo olověné akumulátory
 • U některých modelů elektroskútrů nepotřebujete řidičák
 • Záruční i pozáruční servis

TIP: Jak vybrat elektroskútr

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat elektroskútr

Elektroskútr představuje jednu z možností, jak se rychleji dostat z jednoho místa na druhé. Toto vozítko si začíná nacházet stále více příznivců, a to díky tomu, že je tiché, ekologické a některé modely můžete používat dokonce i bez řidičského oprávnění.

Co je vlastně elektroskútr?

výběr elektroskútruPlatná legislativa definuje skútr jako jednostopé vozidlo, které je podobné motorce. Do jeho výbavy patří menší kola, motor nízkého objemu a automatická převodovka. Není tedy potřeba řadit ručně, jak tomu je u klasické motorky.

V současné době se setkáváme se skútry na benzín. Popularitě se však těší i elektrický skútr. U tohoto modelu je spalovací motor nahrazený elektromotorem, který je více ekologický. Neprodukuje tedy žádné škodlivé zplodiny, poskytuje provoz šetrný k životnímu prostředí, a navíc je poměrně tichý.

Na co se zaměřit při výběru elektroskútru?

Výběr elektroskútru není radno podceňovat. Vzhledem k tomu, že nabídka trhu je dosti široká, je potřeba dobře zvážit, jaký model si hodláte pořídit. Pod značkou RACCEWAY najdete i oblíbené levné elektroskútry již od 35 900 Kč.

Jaký řidičák na elektroskútr?

Elektrický skútr bez nutnosti řidičského oprávnění je zařazený do kategorie malých mopedů s elektrickým pohonem. Má nižší výkon a jeho maximální rychlost je 25 km/h.

Řidičské oprávnění je nutné v případě, že chcete řídit elektrický skútr silnější než 250 W, s rychlostí vyšší než 25 km/h. Pak již potřebujete řidičské oprávnění skupiny AM nebo vyšší A. Opět záleží na výkonu el. skútru.

Parametry pro výběr

Při výběru elektroskútru se soustřeďte na tyto parametry:

 • Výkon a maximální rychlost

Záleží na terénu, který budete pravidelně zdolávat. Čím je náročnější, tím musí mít skútr vyšší výkon a také silnější baterii.

 • Maximální dojezdová vzdálenost

Jedná se o jedno dobití. Standard představuje 60-80 km. Rozpětí je někdy až do 120 km - záleží na váze řidiče a povětrnostních podmínkách. Jestliže si pořizujete skútr pro delší výlety, volte takový, který bude mít dostatečný dojezd na jedno dobití.

 • Nosnost

Tady je potřeba brát v potaz fakt, zda na elektro skútru budete jezdit sami nebo se spolujezdcem. Další variantou je pak převážení zavazadel. Podle toho volíte rozsah nosnosti. Není vhodné skútr přetěžovat, klesá pak jeho výkon. Kromě toho může dojít k jeho poškození.

 • Hmotnost elektroskútru

Čím bude jeho hmotnost menší, tím lépe jej budete ovládat.

 • Typ akumulátoru

Olověný je levnější a málo se porouchává, ale má vyšší hmotnost. Také jej musíte po každé jízdě dobít. Jinak krátíte jeho životnost. Ve většině případů není vyjímatelný.

Lithium-iontový je modernější, lehčí a není potřeba jej po každé jízdě dobíjet. Většinou je vyjímatelný. Nevýhodou je vyšší cena.

 • Akumulátor pevný nebo vyjímatelný

Akumulátor může tvořit pevnou část skútru nebo jej můžete vyjmout. U vyjímatelných modelů je výhoda, že můžete dát baterii nabít kdekoli a nepotřebujete hledat parkování poblíž elektrické zásuvky.

Tipy na závěr

Chcete-li, aby vám elektroskútr sloužil dlouhou dobu a vy jste si mohli užívat bezstarostnou jízdu, volte takové značky, které mají dobré reference. Také by vám měly nabízet záruční a pozáruční servis jako je tomu u elektroskútrů Racceway z naší nabídky.

Produktové řady našich elektroskútrů

Elektrické skútry s řidičkým průkazem:

Levné elektroskútry bez nutnosti řidičského průkazu:


jak vybrat elektroskútr do města i mimo

Jak vybrat elektroskútr

Výběr elektrického skútru nemusí být pro laika úplně jednoduchý. Jak a podle čeho vybírat nejvhodnější model z dostupných variant na trhu? Elektrický skútr vám ušetří při pohybu ve městě nekonečné stání v kolonách. Jedná se o velmi kompaktní a jednoduchý dopravní prostředek, který se snadno ovládá. Vhodný je pro pravidelnou dopravu do zaměstnání i delší výlety.