Rukavice na fitness jsou nepostradatelné pro každého milovníka posiloven. Fitness rukavice zlepšují uchopení činek, lépe se s nimi cvičí na posilovacích strojích a správně vybrané rukavice na cvičení chrání dlaně před oděrkami i mozoly. Nabízíme celou škálu materiálů, designů a funkčních prvků. Mezi nejoblíbenější typy patří fitness rukavice s omotávkou, které se jednoznačně řadí mezi nejlepší rukavice do fitka. Při výběru se zaměřte také na stř ......
Rukavice na fitness jsou nepostradatelné pro každého milovníka posiloven. Fitness rukavice zlepšují uchopení činek, lépe se s nimi cvičí na posilovacích strojích a správně vybrané rukavice na cvičení chrání dlaně před oděrkami i mozoly. Nabízíme cel ......

Rukavice na fitness jsou nepostradatelné pro každého milovníka posiloven. Fitness rukavice zlepšují uchopení činek, lépe se s nimi cvičí na posilovacích strojích a správně vybrané rukavice na cvičení chrání dlaně před oděrkami i mozoly.

Nabízíme celou škálu materiálů, designů a funkčních prvků. Mezi nejoblíbenější typy patří fitness rukavice s omotávkou, které se jednoznačně řadí mezi nejlepší rukavice do fitka. Při výběru se zaměřte také na střih, sílu materiálu v oblasti dlaní a samozřejmě na prodyšnost, aby rukavice do posilovny posloužily co nejlépe a nejdéle.

Poradna: Sestavte si malé domácí fitness

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat fitness rukavice

Rádi byste začali chodit do posilovny, ale obáváte se, že nemáte dostatečné vybavení, které by vás ochránilo před náporem, jímž bude vystavena vaše kůže? V takovém případě byste měli začít výběrem kvalitních fitness rukavic, díky kterým se obejdete bez bolavých mozolů a poděkují vám i vaše klouby a šlachy.

Proč potřebujete rukavice do posilovny?

vybíráme rukavice na cvičeníRukavice jsou fitness trenéry a odborníky přes sportovní aktivity považovány za ideální pro namáhavější cvičení a náročnější tréninkový program, neboť po celou dobu výkonu chrání vaše ruce a zlepšují přilnavost k jednotlivým tyčím, činkám a dalšímu příslušenství v posilovně.

Kromě ochrany před odřením, mozoly a bakteriemi vám rukavice do fitness poskytnou také dodatečnou podporu v oblasti zápěstí, prstů a dlaní.

Dle jakých parametrů si vybrat správné fitness rukavice?

Výběr fitness rukavic je čistě individuální záležitostí. Záleží, jaký druh cvičení provádíte, jak často trénujete i jakému náporu jsou vaše ruce vystaveny. Pokud pracujete s volnými váhami, kardiovaskulárními stroji či boxovacím pytlem, váš výběr by měl směřovat do kategorie rukavic na cvičení vyrobených z pravé kůže, které mají vrstvené polstrování, zajišťují podporu zápěstí a zároveň jsou dostatečně prodyšné. Pokud však pracujete s lehkými váhami, zvolte spíše rukavice s menším polstrováním.

Na jaké vlastnosti rukavic se zaměřit při jejich výběru?

Při výběru fitness rukavic se v první řadě zaměřte na takové, které vám dobře padnou, nebudou vám omezovat rotaci dlaně a zároveň vám umožní pohodlný pohyb prstů. Doporučujeme zvolit si takové fitness rukavice, které umožňují ochranu celé dlaně a všech prstů.

Vždy byste měli být schopni dlaní i prsty bez problémů uchopit tréninkové náčiní, avšak za předpokladu, že se vašemu zápěstí dostane dodatečné podpory a celá dlaň perfektně přilne ke zvolenému cvičebnímu stroji.

Typy, na fitness rukavice značky LIFEFIT

  • Rukavice LIFEFIT Fit – prodyšné rukavice na cvičení v kombinaci kůže a textilu pro lepší odvod potu.
  • Rukavice LIFEFIT Top – rukavice do posilovny z kůže s omotávkou pro bezpečný úchop při každém cviku.

Sestavte si malé domácí fitness

Sestavte si malé domácí fitness

Také pandemie koronaviru významně přispěla k tomu, že se řada lidí naučila obejít i bez profesionálů a začala více cvičit doma o samotě. Domácí fitness si může zařídit každý, využijete ho nejen během karantény. Jak na to? Které vybavení se vám může hodit?