Klasická plážová podložka je praktický pomocník pro každého, kdo rád tráví volný čas na zahradě, na pláži nebo v kempu. Výhodou plážových podložek je jejich skladnost, odolnost vůči oděru a také fakt, že se na ně nepřichytávají nečistoty. A trávu nebo písek z nich na rozdíl od textilní deky na pláž snadno vyklepete. Navíc je snadno sbalíte do malého balíčku nebo srolujete. V naší nabídce najdete kvalitní podložky na pláž v r ......
Klasická plážová podložka je praktický pomocník pro každého, kdo rád tráví volný čas na zahradě, na pláži nebo v kempu. Výhodou plážových podložek je jejich skladnost, odolnost vůči oděru a také fakt, že se na ně nepřichytávají nečistoty. A tráv ......

Klasická plážová podložka je praktický pomocník pro každého, kdo rád tráví volný čas na zahradě, na pláži nebo v kempu. Výhodou plážových podložek je jejich skladnost, odolnost vůči oděru a také fakt, že se na ně nepřichytávají nečistoty. A trávu nebo písek z nich na rozdíl od textilní deky na pláž snadno vyklepete. Navíc je snadno sbalíte do malého balíčku nebo srolujete.

V naší nabídce najdete kvalitní podložky na pláž v různém materiálovém provedení. Od klasických rákosových podložek přes plastové plážové podložky až po alu podložky s termoizolační vrstvou. Pokud požadujete vyšší komfort při ležení, podívejte se zároveň na naši nabídku molitanových podložek na pláž. Stačí si jen vybrat typ, rozměr a barvu a můžete vyrazit vstříc letnímu lenošení.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Nejčastější dotazy k plážovým podložkám

Nezadržitelně se nám blíží doba, kterou budeme moci trávit pod blankytně modrým nebem a slunečními paprsky třeba někde na pláži, ale klidně i u klasického českého rybníka. Tak jako tak, aby takový relax byl co nejpohodlnější a nejpříjemnější, je nasnadě k tomu mít ideální plážovou podložku.

A právě jim se budeme na následujících řádcích věnovat. Povíme si něco o tom, jak vybrat tu správnou, ale i z jakých se vlastně vyrábějí materiálů, popřípadě, jak takovou podložku udržet v čistotě. Pojďme na to.

Výběr správné podložky totiž není tak jednoduchý, jak byste možná mysleli. Obzvlášť, když to může být velice snadno právě ona, která rozhodne o tom, zda se vaše dovolená vydaří.

Vzpomínky na bolavá záda si zcela jistě každý z nás rád odpustí. Koneckonců, jde hlavně o to si pořádně odpočinout a načerpat síly. Už to ale nebudeme dále okecávat a pojďme na to. Zodpovíme si pár otázek, které lidi povětšinou zajímají.

Proč používat plážovou podložku?

Začneme u něčeho možná jednoduchého, přesto ale důležitého – proč vlastně má smysl používat plážovou podložku? K čemu je to dobré? Odpověď na tuto otázku je nicméně vcelku jednoduchá.

V první řadě vám zajistí komfort a pohodlí, díky čemuž se budete moci pohodlně uvelebit na pláži a v poklidu odpočívat. Krom toho, že vás ochrání před horkým pískem, pomůže eliminovat i hrbolatý povrch, popřípadě takový, který je z nějakého důvodu špinavý, což může být typicky právě písek, ale třeba i tráva nebo kameny. Vedle toho podložka také chrání před pronikáním chladu a vlhkosti.

Z jakého materiálu se plážové podložky vyrábí?

Plastová pryž, nylon, juta, nebo polystyrenová vlákna – to vše jsou materiály, ze kterých se plážové podložky vyrábějí, potažmo z jejich různých kombinací. Každý z nich má pak samozřejmě své výhody a nevýhody.

Nylonové podložky jsou velice lehké a snadno skladovatelné, nabízí i benefit toho, že rychle uschnou. Oproti tomu ty plastové jsou zase velice odolné proti vlhkosti.

Polyester pak kloubí vlastnosti obou z nich a jutové jsou pak velice přírodní a ekologickou alternativou, nicméně mohou být velice náchylné na vlhko.

Jaké jsou nejčastější rozměry plážových podložek?

Podložky se samozřejmě vyrábějí v různých rozměrech, přičemž patrně tím nejčastějším je 180 x 60 centimetrů, což je dostatečná plocha pro jednoho člověka. Existují však i větší, které nabízejí prostor pro více osob, a tedy i větší pohodlí.

Ty se pohybují už okolo 200 x 150 cm. Takové se doporučují třeba pro rodiny s dětmi, popřípadě skupiny přátel. Samotný výběr podložky by pak měl vycházet právě z toho, kolik lidí jí bude současně používat.

Když to ale trochu zevšeobecníme, vždy záleží na konkrétním výrobci. Bez problému můžete najít i podložky zcela atypických rozměrů i tvarů pro každý vkus a použití. 

Jak udržet plážovou podložku čistou?

A na závěr jedna z nejdůležitějších věcí, a tedy, jak udržet plážovou podložku čistou. Dá se jednoduše předpokládat, že se vám to po návštěvě pláže nepodaří. Patrně se nevyhnete tomu, abyste si domů nedonesli trochu toho písku, trávy, nebo třeba jehličí.

Proto je ideální podložku po použití vždy otřít od písku, nebo zmíněné trávy. Pakliže je odolná vůči vodě, můžete ji také opláchnout čistou vodou a poté nechat oschnout na slunci. Podobně nic nezkazíte ani tím, když ji otřete houbičkou s mírnou dávkou čisticího prostředku.

Samotné skladování podložky je pak žádoucí na suchém místě. Tím předejdete vzniku plísní, či nepříjemného zápachu.


7+1 způsobů použití karimatky

7+1 způsobů použití karimatky

Možná již doma nějakou karimatku máte. Používáte ji třeba na cvičení a dál to neřešíte. Karimatka však představuje vynikajícího pomocníka pro celou řadu situací. Kde všude ji určitě využijete? Představujeme karimatku 7x v různých situacích.