Chemické WC na chatu je ideální řešení na místa, kde nemáte možnost udělat klasický odpad do kanalizace či jímky a nepotřebuje elektřinu. Jde zejména o chaty, chalupy, karavany apod. Chemický záchod na zahradu lze poměrně dobře zakomponovat i do klasické kadibudky, takže bude vše vypadat původně ale vy víte své. Péče o chemickou toaletu na chatu je poměrně jednoduchá. Pravidelně do ní naléváte náplň do chemického wc, která se postará o rozložení ......
Chemické WC na chatu je ideální řešení na místa, kde nemáte možnost udělat klasický odpad do kanalizace či jímky a nepotřebuje elektřinu. Jde zejména o chaty, chalupy, karavany apod. Chemický záchod na zahradu lze poměrně dobře zakomponovat i do klas ......

Chemické WC na chatu je ideální řešení na místa, kde nemáte možnost udělat klasický odpad do kanalizace či jímky a nepotřebuje elektřinu. Jde zejména o chaty, chalupy, karavany apod. Chemický záchod na zahradu lze poměrně dobře zakomponovat i do klasické kadibudky, takže bude vše vypadat původně ale vy víte své.

Péče o chemickou toaletu na chatu je poměrně jednoduchá. Pravidelně do ní naléváte náplň do chemického wc, která se postará o rozložení všech pevných částí. V případě zaplnění pak obsah snadno vypustíte např. do kanálu nebo pokud používáte ekologickou chemii tak i na kompost.

Poradna: Jak funguje chemické WC x Vše, co potřebujete vědět o výběru chemického záchodu na chatu

Nejčastější dotazy k chemickým WC

Jak funguje chemický záchod?

Chemické WC sestává ze dvou nádob. Jedna slouží coby zásobník na oplachovou vodu, zatímco druhá je určena k hromadění odpadu. V té se fekálie nejen sbírají, ale současně rozkládají za použití speciální chemie.

Jaká chemie se používá do chemického WC?

Vždy se používají pouze specializované chemické přípravky. Nazývají se také modrá chemie podle charakteristického modrého odstínu. Tyto přípravky se vlévají přímo do odpadové nádoby.

Jsou vysoce účinné, ale někteří uživatelé preferují chemii tzv. zelenou, která je ekologicky šetrnější. Rozklad odpadu totiž podporuje biologickým způsobem. Růžová chemie je určena pro dezinfekci a nalévá se naopak do horní nádrže.

otevřené chemické wc calterKde všude je možné využít chemické WC?

Chemické WC využijete všude tam, kde nelze toaletu napojit na odpad. Je tak ideálním řešením do kempu, na chatu nebo na zahradu. Samozřejmou součástí jsou tyto výrobky v dopravních prostředcích, jako jsou lodě a karavany.

Stejně tak nachází uplatnění na stavbách nebo při různých akcích, jako jsou hudební festivaly. Mnozí mají chemický záchod i doma, o užitečného pomocníka se jedná pro osoby, které již mají zhoršenou mobilitu.

Jaké parametry chemického WC jsou důležité při výběru?

Chemické WC lze rozlišit podle typu:

  • přenosné
  • pevně zabudované

Pevně zabudovanou verzi lze, v místě, kde to je možné, připojit na odpad. Splachování se dělí na manuální a elektrické.

Manuální verze může být řešena pomocí měchů nebo pístů. Stejně tak záleží na objemu odpadní nádrže a s tím souvisejícími rozměry. Důležitá je i hmotnost výrobku a jeho nosnost.

Jak se čistí chemické WC?

Odpad z WC se musí vylévat, a to do k tomu určené výlevky. Používáme-li ekologickou chemii, můžeme obsah toalety vyprázdnit také do klasického WC. Důkladnější čištění toalety nad tuto běžnou údržbu pak zajistí používání speciálních prostředků.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Chemické WC a vše co potřebujete vědět při výběru

Chemické WC a vše co potřebujete vědět při výběru

Chemické WC využijete při cestování v karavanu, ale i na chatě či chalupě, kam není zavedena kanalizace. Hodit se vám může taktéž na stavbě domu nebo při jeho rekonstrukci. Jak chemické WC funguje, z čeho se skládá i jak se o něj starat se dozvíte v následujícím textu. Poradíme vám také, jakými parametry se řídit při jeho výběru.


Jak funguje chemické WC

Jak funguje chemické WC

Chemické WC představuje velmi užitečnou pomoc v mnoha situacích. Jak vlastně funguje, jak dlouho vydrží a jak s ním zacházet?