Pro pěší túry i svižnější chůzi jsou nezbytným doplňkem trekingové hůlky, které pomohou lépe zapojit všechny svaly těla a zajistí, aby chůze byla efektivnější, rychlejší a příjemnější. Jelikož klasické trekingové hole jsou poměrně dlouhé a neskladné, nabízíme také teleskopické trekingové hůlky složené ze tří nebo čtyř dílů. Skládací trekingové hůlky jsou praktické pro převoz, dají se lehce připnout na batoh, kdykoliv si je zase složíte a jsou ráz ......
Pro pěší túry i svižnější chůzi jsou nezbytným doplňkem trekingové hůlky, které pomohou lépe zapojit všechny svaly těla a zajistí, aby chůze byla efektivnější, rychlejší a příjemnější. Jelikož klasické trekingové hole jsou poměrně dlouhé a neskladné, ......

Pro pěší túry i svižnější chůzi jsou nezbytným doplňkem trekingové hůlky, které pomohou lépe zapojit všechny svaly těla a zajistí, aby chůze byla efektivnější, rychlejší a příjemnější. Jelikož klasické trekingové hole jsou poměrně dlouhé a neskladné, nabízíme také teleskopické trekingové hůlky složené ze tří nebo čtyř dílů. Skládací trekingové hůlky jsou praktické pro převoz, dají se lehce připnout na batoh, kdykoliv si je zase složíte a jsou rázem připraveny k použití.

Doporučujeme zejména trekingové hůlky pro seniory, které i starším lidem pomohou pohybovat se rychleji a snadněji díky pevné opoře. Ideální je pořídit trekingové hůlky skládací, které si rychle smontuje i starší člověk. Správné nastavení trekingových hůlek pro seniory je přitom jednoduché a přizpůsobíte je vlastním potřebám, stejně jako u nich můžete měnit koncovky podle různých typů terénů.

Na výběr máme mnoho různých designů, barevných provedení i rozličných značek od ověřených výrobců.

Proč si vybrat trekingové hůlky pro seniory i fitness od nás?

  • Jsme jejich výrobce
  • Kromě holí máme i veškeré doplňky
  • Každý rok nový design
  • Klademe důraz na kvalitní materiály

Jak správně používat teleskopické trekingové hůlky

Správným používáním skládacích trekingových hůlek si zlepšíte stabilitu, namáhání kloubů a také si usnadníte pohyb na cestě i v terénu. Co bychom si měli u hůlek pohlídat:

Správná délka hůlek: Tohle je takový základ. U teleskopických hůlek to máte jednodušší, protože si je lze poměrně dobře přizpůsobit díky jejich nastavitelné délce. Se správně nastavenými hůlkami na treking budete mít lokty ohnuté v pravém úhlu.

Držení a postavení hůlek: Úchop by neměl být příliš přiměřeně pevný s tím, že hůlky držíte před sebou při stoupání ve vodorovnějším úhlu než při chůzi po rovině.

Stoupání a klesání s hůlkami: Pokud jdete směrem nahoru ať již jde o hory nebo kopce použijte trekingové hole jako podpěru. Zvlášť senioři ocení nižší namáhání kloubů a lepší stabilitu. Při klesání hůlky dáváte víc dopředu což opět výrazně šetří kolena.

Vhodné rukojeti: Víte, že rukojeti na teleskopických trekingových holích se mohou lišit dle situace? Existují běžné rukojeti nebo také ergonomické pro sestupy za kopců či hor.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Nordic Walking a hubnutí

Nordic Walking a hubnutí

Kouzlu nordic walkingu doslova propadnete. Většina lidí, která s tímhle sportem začne, nemůže přestat. Procházky na čerstvém vzduchu totiž dělají dobře nejen jejich tělu, ale i jejich duši. Přidáte se k fanouškům nordic walkingu i vy?