Bandáže na boxování značky Sulov patří mezi tradiční pomocníky při boxerském či fitbox tréninku. Pro začátečníky či kondiční tréninky doporučujeme bandáže z bavlny s poutkem na palec a suchý zip pro pohodné a správné upevnění. Profesionálové pak ocení bandáže na box vyrobené z nylonu s délkou od 3 do 4 metrů. Boxerské bandáže zpevní vaši ruku, klouby a zápěstí, což pomáhá před případným zraněním. Nejčastější dotazy k boxerským bandážím: Jak vyb ......
Bandáže na boxování značky Sulov patří mezi tradiční pomocníky při boxerském či fitbox tréninku. Pro začátečníky či kondiční tréninky doporučujeme bandáže z bavlny s poutkem na palec a suchý zip pro pohodné a správné upevnění. Profesionálové pak ocen ......

Bandáže na boxování značky Sulov patří mezi tradiční pomocníky při boxerském či fitbox tréninku. Pro začátečníky či kondiční tréninky doporučujeme bandáže z bavlny s poutkem na palec a suchý zip pro pohodné a správné upevnění. Profesionálové pak ocení bandáže na box vyrobené z nylonu s délkou od 3 do 4 metrů. Boxerské bandáže zpevní vaši ruku, klouby a zápěstí, což pomáhá před případným zraněním.

Nejčastější dotazy k boxerským bandážím:

Jak vybrat bandáže na box?

Hlavními faktory, na které se při výběru boxerských bandáží soustředit, jsou délka a materiál, ze kterého jsou bandáže vyrobeny. Bavlněné bandáže jsou vhodné pro začátečníky nebo pro kondiční tréninky. Pro pravidelné cvičení je ale lepší zvolit elastické bandáže, tedy ty s přídavkem elastanu nebo spandexu, jež krom bavlny mnohdy obsahují ještě i polyester. Materiál je obzvláště důležitý, neboť boxerské bandáže nejenže chrání ruce před zraněním, ale také absorbují pot.

Jak vázat bandáže na box?

Existuje několik základních způsobů vázání bandáží na box – zvolený způsob pak záleží hlavně na osobní preferenci. Nejrozšířenější je klasické neboli rovné vázání, při němž jsou všechny prsty kromě palce obvázány dohromady. 

Další možností je vázání do kříže, při němž jsou všechny prsty omotány, a to včetně palce. Posledním z tradičních stylů obvazů je tzv. “americký” - je obvázán každý prst a celá ruka. 

Jak dlouhé bandáže používat?

Délka se volí dle věku boxera, velikosti ruky a způsobu vázání. Pro děti se nejvíce hodí bandáže o délce od 2 do 3,5 metru. Pro dospělé je nutné volit bandáže od 3 do 5 metrů. 

Profesionálové téměř vždy používají pětimetrové omotávky, aby paži co nejlépe fixovali. Je zároveň potřeba vždy pamatovat na to, že boxerská rukavice musí těsně přiléhat na ovázanou ruku.

TIP pro vás: Jak začít boxovat doma

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak začít boxovat doma

Jak začít boxovat doma

Zvažujete, že pustíte do boxu a rádi byste trénovali i doma? Poradíme vám, jaké vybavení si pořídit, do čeho se vyplatí investovat i jak se stát téměř profesionálním boxerem bez toho, aniž by vás všichni sousedi v paneláku začali nesnášet.