K základnímu vybavení každého začínajícího i profesionálního boxera patří boxerské rukavice. Nabízíme klasické boxovací rukavice, stejně jako pytlové rukavice neboli pytlovky, což jsou ideální rukavice na boxovací pytel. Poslouží k nácviku správných úderů, ochrání ruce a dodají vám potřebnou tvrdost a švih. Rukavice na box SULOV® nabízíme v různých variantách i velikostech, dokonale propracované a z různých typů materiálů. Každý si u nás vybere ......
K základnímu vybavení každého začínajícího i profesionálního boxera patří boxerské rukavice. Nabízíme klasické boxovací rukavice, stejně jako pytlové rukavice neboli pytlovky, což jsou ideální rukavice na boxovací pytel. Poslouží k nácviku správných ......

K základnímu vybavení každého začínajícího i profesionálního boxera patří boxerské rukavice. Nabízíme klasické boxovací rukavice, stejně jako pytlové rukavice neboli pytlovky, což jsou ideální rukavice na boxovací pytel. Poslouží k nácviku správných úderů, ochrání ruce a dodají vám potřebnou tvrdost a švih.

Rukavice na box SULOV® nabízíme v různých variantách i velikostech, dokonale propracované a z různých typů materiálů. Každý si u nás vybere ty pravé, které mu pomohou stát se šampionem. K tomu samozřejmě prodáváme další doplňky pro boxery včetně bandáží, chráničů nebo lapů.

TIP: Jak začít boxovat doma

Zobrazit více
Zobrazit méně

FAQ - rukavice na box

Jak vybrat velikost boxerských rukavic /tabulka velikostí/?

Boxerské rukavice vybírejte podle váhy, která se uvádí v uncích. Standardní boxerské rukavice jsou ty, které mají označení 10oz.

6oz rukavice pro děti do šesti let
8oz rukavice pro děti od 10 let, juniory, drobné ženy
10oz standardní rukavice určené pro tréninky a zápasy (váha boxera 50-60 kg)
12oz tréninkové rukavice (váha boxera 60-68 kg)
14oz tréninkové rukavice pro spáring (váha boxera 68-79 kg)
16oz tréninkové rukavice pro těžkou váhu a větší ruce (váha boxera větší než 79 kg)

Co znamená oz u rukavic?

Boxerské rukavice se rozdělují podle váhy, přičemž oz je zkratkou pro váhovou jednotku unci. Jedna unce je asi 28 gramů. Za standardní rukavice se považují ty s gramáží 10oz. Rukavice s nižší gramáží 8oz používají především děti a ženy, rukavice s gramáží 12oz a vyšší jsou pak vhodné na tréninky.

Jak vysušit boxerské rukavice?

Boxerské rukavice nejlépe vysušíte vysoušečem boxerských rukavic. Sušení na topení či na slunci se příliš nedoporučuje. 

Jak vyčistit boxerské rukavice?

Povrch rukavic můžete přetřít navlhčeným hadříkem. Případně lze použít i čistící přípravky určené k čištění kůže. (Pozor, rukavice nikdy nedrhněte kartáčem a ani je neperte v pračce.)

Jak odstranit zápach z boxerských rukavic?

Prostředí v rukavicích bývá vlhké a v takovém prostředí se dobře množí bakterie. Pokud rukavice po tréninku nevysušíte, začnou zapáchat. Případný zápach pak odstraníte dezinfekcí určenou na sportovní vybavení. Rukavice prostě vystříkejte, sprej nejen odstraní zápach, ale také zničí plísně a mikroorganismy.

Jaké rukavice na boxovací pytel?

Vhodné rukavice na boxovací pytel (neboli pytlové rukavice či tzv. pytlovky) jsou typem rukavic určeným výhradně na trénink na boxovacím pytli. Tyto rukavice jsou lehčí než ty klasické, jsou koncipovány pro těsnější kontakt s povrchem úderového aparátu. Pěnová výplň rukavice by měla být tvarována tak, abyste v rukavici mohli sevřít ruku do pěsti.


Jak začít boxovat doma

Jak začít boxovat doma

Zvažujete, že pustíte do boxu a rádi byste trénovali i doma? Poradíme vám, jaké vybavení si pořídit, do čeho se vyplatí investovat i jak se stát téměř profesionálním boxerem bez toho, aniž by vás všichni sousedi v paneláku začali nesnášet.