Gymnastický míč se používá na sezení i cvičení. Svoje využití najde doma i v kanceláři a setkáte se s ním i v ordinacích fyzioterapeutů a v oblibě mají obří balóny i sportovci. Proto se také nazývají fitness míče. Znát je můžete i jako overbally. Zapojit do tréninku overball má řadu výhod. Jde především o zvýšení svalové síly a snížení napětí. Tato pomůcka se podílí na komplexním posílení různých svalových skupin včetně těch, které jsou zodpověd ......
Gymnastický míč se používá na sezení i cvičení. Svoje využití najde doma i v kanceláři a setkáte se s ním i v ordinacích fyzioterapeutů a v oblibě mají obří balóny i sportovci. Proto se také nazývají fitness míče. Znát je můžete i jako overbally. Za ......

Gymnastický míč se používá na sezení i cvičení. Svoje využití najde doma i v kanceláři a setkáte se s ním i v ordinacích fyzioterapeutů a v oblibě mají obří balóny i sportovci. Proto se také nazývají fitness míče. Znát je můžete i jako overbally.

Zapojit do tréninku overball má řadu výhod. Jde především o zvýšení svalové síly a snížení napětí. Tato pomůcka se podílí na komplexním posílení různých svalových skupin včetně těch, které jsou zodpovědné za stabilizaci hlavy a trupu.

Míč na cvičení dokáže ulevit například od bolestí zad. Pokud jej využijete namísto klasické židle, zlepšíte si rovněž stabilitu a koordinaci. Gymnastické míče na trh dodává řada výrobců. Pokud chcete mít jistotu kvality, spolehněte se především na overball značky Lifefit®.

TIP pro vás: Jak vybrat gymnastický míč

Zobrazit více
Zobrazit méně

Hubnout se dá i domácím tréninkem, podívejte se, jak na to

Hubnout se dá i domácím tréninkem, podívejte se, jak na to

Léto klepe na dveře, ale vaše forma ještě není úplně plavková? Není třeba panikařit a ihned pořizovat permici do fitka. Vyladíte ji i doma s dobře postaveným tréninkem, který vám pomůže shodit nadbytečná kila dolů. 

Zdravá a udržitelná cesta za fit postavou stojí na třech pilířích – strava, pohyb a regenerace. Ačkoliv lze zhubnout pouze omezením přísunu kalorií a díky tomu se dostat do kalorického deficitu, bez pravidelného pohybu a patřičného odpočinku se svaly nevytvarují a nejlepší je proto zařadit nějaký ten trénink.


Doba Novoročních předsevzetí a hubnutí

Doba Novoročních předsevzetí a hubnutí

Věděli jste, že právě přání zhubnout je tím vůbec nejčastějším, které na počátku nového roku vyřkneme? Ne každému se ale zdaří. Důvodů, proč nakonec už v půli ledna zahodíme tenisky kamsi do kouta a smutně se smíříme s tím, že permanentka do posilovny zůstane nevyužitá, existuje hned několik.


Jak vybrat gymnastický míč a cviky

Jak vybrat gymnastický míč a cviky

Cvičení, nebo pouze sezení na gymnastickém míči může mít pro naše záda i celé tělo velmi blahodárné účinky. O výběru vhodného míče či o správném pohybu je ale potřeba mít alespoň minimální znalosti.


Sestavte si malé domácí fitness

Sestavte si malé domácí fitness

Také pandemie koronaviru významně přispěla k tomu, že se řada lidí naučila obejít i bez profesionálů a začala více cvičit doma o samotě. Domácí fitness si může zařídit každý, využijete ho nejen během karantény. Jak na to? Které vybavení se vám může hodit?