Nenechte se při pobytu v přírodě a sportu limitovat denním světlem a pořiďte si třeba čelovku na běh. Výkonná čelová svítilna vám zajistí dostatek světla a zároveň uvolní ruce. Nočnímu joggingu s čelovkou na běhání, podvečerní jízdě na kole s čelovkou na kolo nebo rannímu rybaření s čelovkou na ryby nic nebude stát v cestě. Workoholici se neobejdou bez pracovní čelovky a pro milovníky lesů a zvěře tu je čelovka pro myslivce. Čelovka s červeným s ......
Nenechte se při pobytu v přírodě a sportu limitovat denním světlem a pořiďte si třeba čelovku na běh. Výkonná čelová svítilna vám zajistí dostatek světla a zároveň uvolní ruce. Nočnímu joggingu s čelovkou na běhání, podvečerní jízdě na kole s čelovko ......

Nenechte se při pobytu v přírodě a sportu limitovat denním světlem a pořiďte si třeba čelovku na běh. Výkonná čelová svítilna vám zajistí dostatek světla a zároveň uvolní ruce. Nočnímu joggingu s čelovkou na běhání, podvečerní jízdě na kole s čelovkou na kolo nebo rannímu rybaření s čelovkou na ryby nic nebude stát v cestě. Workoholici se neobejdou bez pracovní čelovky a pro milovníky lesů a zvěře tu je čelovka pro myslivce.

Čelovka s červeným světlem vám ve tmě zajistí lepší vidění do stran a nabíjecí čelovka vás osvobodí od věčného vyměňování baterií.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat čelovku

Ať už se chystáte kamkoliv, čelovka je nezbytný společník pro noční dobrodružství. Umožňuje vám dělat vše, co potřebujete, bez ohledu na to, jestli je noc nebo den. Je to jako mít slunce v kapse, kdykoli a kdekoli ho potřebujete. 

Nabídka čelovek na trhu je široká, a to nám vytváří otázku "Která je ta správná?". Zvažte, k jakým aktivitám ji budete používat, a podle toho vybírejte typ čelovky. Pokud jdete do hor, volte čelovku s výkonným světlem a pevným držadlem.

Pokud jedete na noční cyklistickou jízdu, volte čelovku s vysokým výkonem a možností nastavení jasu. Pojďme se podívat na konkrétní parametry čelových svítilen.

Parametry

Základní parametry, podle kterých uděláme správný výběr čelovky jsou následující:

  • Hmotnost
  • Světelný tok
  • Funkce
  • Druh napájení
  • Výdrž
  • Maximální dosvit

jak vybrat čelovkuHmotnost

Faktor, který ovlivňuje pohodlí při nošení. Čím lehčí čelovka je, tím menší zátěž působí na hlavu a krk a zpravidla ji vydržíme nosit déle. Hmotnost má také vliv na stabilitu čelovky. Je důležité zvážit, jak dlouho budete čelovku nosit.

Světelný tok

Síla světla je velmi důležitá. Světelný tok označuje množství světla, které čelová svítilna produkuje. Většinou se měří v lumenech (lm). Čím vyšší světelný tok je, tím silnější světlo produkuje. Tady záleží na tom, jak moc silné světlo potřebujete. Položte si otázku: Při jaké aktivitě budete čelovku používat?"

Funkce

Tenhle parametr je důležitý pro všechny skupiny uživatelů čelovek. Funkce zahrnují například nastavení blikajícího světla. regulace světelného kuželu, regulaci jasu a další. Zvažte, zda chcete čelovku s dalšími funkcemi, a zda stojí za to si za ně připlatit.

Druh napájení

Čelové svítilny mohou být napájeny buď z elektrické sítě, nebo z baterií. Některé čelovky mohou být napájeny oběma způsoby. Druh napájení ovlivňuje výdrž a mobilitu čelovky. Výběr je u tohoto parametru jasný. Pokud se chystáte kempovat a víte, že teď nebudete mít delší dobu přístup k elektrické síti, vhodnou volbou bude čelová svítilna na baterie.

Ty po vybití vždy jen vyměníte a můžete pokračovat dál. Opačný případ je využívání čelovky například při práci. Mimo pracovní dobu čelovku připojíte přes nabíječku do zásuvky a nemusíte nic řešit.

Výdrž

Dalším diskutovaným parametrem je výdrž a jde tak trochu ruku v ruce s napájením čelové svítilny. Maximální výdrž udává, jak dlouho bude čelová svítilna svítit bez nutnosti výměny baterie nebo připojení k elektrické síti. Většinou se měří v hodinách. Čím vyšší maximální výdrž, tím déle bude čelovka svítit bez nutnosti výměny baterie nebo dobití.

Maximální dosvit

Tento parametr ukazuje, jak daleko světlo dosáhne od čelovky. Dosvit se měří v metrech a závisí na výkonu světelného zdroje a typu světelného zdroje. Čím vyšší maximální dosvit, tím dále světlo dosáhne.

Zkuste si především položit otázku při jaké aktivitě budete čelovku používat. Můžete se poradit s někým, kdo již čelovku pro danou aktivitu používá, daná osoba vás obdaruje osobní recenzí, která se vždy hodí.

Čelovky podle úrovně výbavy:


Začínáme s kempováním pod stanem

Začínáme s kempováním pod stanem

Kempování je skvělá volba pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží po změně prostředí. Pokud jste unaveni z každodenního shonu a stresu, kempování vám nabídne únik do klidného prostředí přírody, kde můžete načerpat novou energii a uvolnit svou mysl.


Čelovky nejsou jen na běhání

Čelovky nejsou jen na běhání

Čelovku využijete při nejedné příležitosti. Hodit se vám bude, když doma nečekaně vypadnou pojistky nebo až půjdete na chalupě ven pro dřevo. Využijete ji i tehdy, pokud patříte mezi vášnivé rybáře či běžce.