Nakládací činky nebo také jednoruční činky patří k základnímu vybavení v každé posilovně a to jak veřejné tak domácí. S pomocí nastavitelných činek můžete začít cvičit v každém věku. U dětí se doporučuje od cca 12 let ale horní hranice není stanovena. Výhodou nakládacích činek je hlavně možnost měnit počet a váhu jednotlivých kotoučů a přizpůsobit tak cvičení svým schopnostem nebo danému cviku. V naší nabídce najdete kovové jednoruční činky s poc ......
Nakládací činky nebo také jednoruční činky patří k základnímu vybavení v každé posilovně a to jak veřejné tak domácí. S pomocí nastavitelných činek můžete začít cvičit v každém věku. U dětí se doporučuje od cca 12 let ale horní hranice není stanovena ......

Nakládací činky nebo také jednoruční činky patří k základnímu vybavení v každé posilovně a to jak veřejné tak domácí. S pomocí nastavitelných činek můžete začít cvičit v každém věku. U dětí se doporučuje od cca 12 let ale horní hranice není stanovena. Výhodou nakládacích činek je hlavně možnost měnit počet a váhu jednotlivých kotoučů a přizpůsobit tak cvičení svým schopnostem nebo danému cviku. V naší nabídce najdete kovové jednoruční činky s poctivými pojistnými maticemi. Ano, můžete zvolit i pogumovanou verzi činek, kde je však třeba počítat s tím, že časem se ochranná guma uvolňuje a nevypadá to pak moc dobře.

Jestliže si vybavujete domácí posilovnu, ale nechcete, abyste o kotouče, závaží a hřídele zakopávali na zemi, existuje možnost pořídit si rovnou praktický činkový set v kufříku. Takto budete mít kotouče i osu činky vždy úhledně uloženy pohromadě na jednom místě. Navíc si kufřík kdykoli snadno vezmete kamkoli s sebou, takže posilovat pak můžete klidně i na chalupě.

Věděli jste? Hřídel nastavitelných činek má určitý průměr. Pokud budete přikupovat další kotouče nezapomeňte si zkontrolovat, zda se průměr otvorů shoduje.

TIP: Jak správně vybrat činky na posilování

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak správně vybrat činky na posilování?

Jak správně vybrat činky na posilování?

Posilování s činkami má obrovský přínos pro tělo i zdraví. Aby však mohlo být cvičení s činkami co možná nejúčinnější, tak je potřeba mít nejenom vhodný tréninkový plán, ale také zkušenosti s výběrem té správné činky, která je pro vás tou nejlepší.