Běžecké pásy představují tradiční součást posiloven. V současné době je už ovšem možné si rovněž pořídit i běžecký pás do bytu. Pro lepší odhlučnění doporučujeme využít podložky pod běžecké pásy. Právě díky nim i při použití běžeckého pásu v paneláku budou sousedi více v pohodě. K domácímu sportování přiblížily domácí běžecké pásy jednak příznivé ceny a jednak kompaktní rozměry. Skládací běžecký pás Lifefit® se pohodlně vejde do každého obývacíh ......
Běžecké pásy představují tradiční součást posiloven. V současné době je už ovšem možné si rovněž pořídit i běžecký pás do bytu. Pro lepší odhlučnění doporučujeme využít podložky pod běžecké pásy. Právě díky nim i při použití běžeckého pásu v paneláku ......

Běžecké pásy představují tradiční součást posiloven. V současné době je už ovšem možné si rovněž pořídit i běžecký pás do bytu. Pro lepší odhlučnění doporučujeme využít podložky pod běžecké pásy. Právě díky nim i při použití běžeckého pásu v paneláku budou sousedi více v pohodě.

K domácímu sportování přiblížily domácí běžecké pásy jednak příznivé ceny a jednak kompaktní rozměry. Skládací běžecký pás Lifefit® se pohodlně vejde do každého obývacího pokoje. Kdykoli vám tak pomůže shodit nadbytečné kilogramy i posílit kardiovaskulární systém.

V základu si můžete vybrat motorový běžecký pás nebo jeho bezmotorovou variantu. Sami si tak můžete podle své fyzické kondice a aktuálního stavu vybrat, zda upřednostníte běh či chůzi. Běhací pásy do bytu Lifefit® proto představují skvělou aktivitu pro všechny věkové kategorie.

Zobrazit více
Zobrazit méně

Jak vybrat běžecký pás do bytu či paneláku?

Při výběru běžeckého pásu do bytu je potřeba se řídit několika základními klíčovými parametry, které vám usnadní výběr. Především jde o to, aby vaše volba co nejlépe odpovídala požadavkům, které na stroj budete klást. Jaké to jsou?

V první řadě je potřeba říci, že běžeckých pásů do malých i velkých bytů existuje nepřeberné množství, ať už se bavíme o samotných typech, různých modelech a jejich specifikacích. Tím máme na mysli různé vlastnosti, jako jsou konstrukce, využití, případně dodané příslušenství a tak podobně. V neposlední řadě sem patří i rozměry a nosnost. Na všechny tyto parametry se podíváme blíže.

Rozměry

Prvním kritériem jsou rozměry. To znamená, že je potřeba být připraven/a na to, že i běžecký pás do paneláku potřebuje dostatek volného prostoru kolem sebe. Volte tedy takový, který u vás doma nezabere více místa, než jste ochotni mu obětovat. Není to pouze otázkou pohodlí, ale i bezpečnosti. Při nějakém tom karambolu typu pádu, nebo uklouznutí nohy, se vám poté nestane, že se udeříte do hlavy či si nezpůsobíte jiné nepříjemné zranění.

Nosnost běžeckých pásů do bytu

V případě nosnosti se doporučuje taková, která představuje zhruba pětinu vaší váhy. Například pokud vážíte 100 kg, nosnost vašeho běžeckého pásu by měla být nejméně 120 kilogramů.

Běžecká plocha

Ani tento aspekt není dobré brát na lehkou váhu a už vůbec na něm šetřit. Čím delší je plocha, po níž se můžete pohybovat, tím lépe pro vás. Eliminujete tak možnost nějakého zranění. Zároveň je potřeba si pečlivě rozmyslet, jak rychle máte v plánu na pásu běhat a dle toho zvolit ideální šířku a délku. V případě, že hledáte spíše chodící pás na doma, tj. běh neřešíte stačí i menší plocha.

Cena

Ano, budget je pro nákup běžeckého pásu samozřejmě velice důležitým, ne-li tím nejdůležitějším kritériem. V podstatě se dá říci, že čím dražší běžecký pás do bytu si pořídíte, tím bude lepší, ale nemusí tomu tak být vždy. Měl by především splňovat vaše reálné požadavky. Není potřeba mít běžecký pás s počítačem, nebo zabudovaným větrákem, pakliže ho nebudete využívat. Vybírat byste proto měli s chladnou hlavou a nenechat se zblbnout tou ohromnou nabídkou různých strojů.

Vybíráme pro vás:

Praktické funkce běžeckých pásů do paneláku

  • Uběhlá vzdálenost - patří k základnímu vybavení. Na přehledném displeji se vám zobrazuje tato informace + případně další dle vybavenosti daného běhacího pásu.
  • Čas ukončeného běhu - celkový čas po běhu většinou i s informací o průměrném čase na kilometr, který vám napoví, zda máte zrychlit či zpomalit.
  • Sledování tepové frekvence - tato informace je důležitá v případě, že běháte s určitým cílem, jako např. hubnutí či zlepšování svého běžeckého výkonu.
  • Měření spálených kalorií - funkce, která je užitečná při tréninku zaměřeném na hubnutí.
  • Bezpečnostní brzda - slouží pro okamžité nouzové zastavení pásu na běhání. Existuje celá řada situací, kdy ji oceníte.

Co se často vyhledává:


Srovnání běžeckých pásů Lifefit

Srovnání běžeckých pásů Lifefit

Přemýšlíte o pravidelném pohybu? Nebo už jste disciplinovaní sportovci a pravidelně trénujete? V současné době se těší oblibě běhání. Můžete běhat buď v přírodě nebo ve fitness centru či v soukromí a pohodlí vašeho domova.


Hubnout se dá i domácím tréninkem, podívejte se, jak na to

Hubnout se dá i domácím tréninkem, podívejte se, jak na to

Léto klepe na dveře, ale vaše forma ještě není úplně plavková? Není třeba panikařit a ihned pořizovat permici do fitka. Vyladíte ji i doma s dobře postaveným tréninkem, který vám pomůže shodit nadbytečná kila dolů. 

Zdravá a udržitelná cesta za fit postavou stojí na třech pilířích – strava, pohyb a regenerace. Ačkoliv lze zhubnout pouze omezením přísunu kalorií a díky tomu se dostat do kalorického deficitu, bez pravidelného pohybu a patřičného odpočinku se svaly nevytvarují a nejlepší je proto zařadit nějaký ten trénink.


10 důvodů, proč používat běžecký pás

10 důvodů, proč používat běžecký pás

Přemýšlíte o tom, že byste si domů pořídili běžecký pás? Stále však váháte a nevíte, jestli je to dobrý nápad? Vyjmenujeme vám hned deset dobrých důvodů, proč se běžecký pás vyplatí koupit a proč je dobré ho používat. 


Doba Novoročních předsevzetí a hubnutí

Doba Novoročních předsevzetí a hubnutí

Věděli jste, že právě přání zhubnout je tím vůbec nejčastějším, které na počátku nového roku vyřkneme? Ne každému se ale zdaří. Důvodů, proč nakonec už v půli ledna zahodíme tenisky kamsi do kouta a smutně se smíříme s tím, že permanentka do posilovny zůstane nevyužitá, existuje hned několik.


Nejčastější typy běžeckých tréninků na běžeckém páse

Nejčastější typy běžeckých tréninků na běžeckém páse

Ztrácíte motivaci k běžeckým tréninkům v pochmurném počasí? Rádi byste konečně zlepšili svou sílu či tempo? Nechcete běhat po městě, ale do přírody máte daleko? Trénink můžete hravě nahradit s pomocí běžeckého pásu! Představme si dnes nejčastější typy běžeckých tréninků a jejich provedení na zmíněném trenažéru.


Běhání na běžeckém pásu a hubnutí

Běhání na běžeckém pásu a hubnutí

Běžecký pás představuje skvělou cvičební pomůcku, která je dobře dostupná všem zájemcům o pohyb. Pás si rozhodně můžete pořídit i domů. Co všechno by měl splnit a jak s ním skutečně efektivně zhubnout?