Přemýšlíte o pravidelném pohybu? Nebo už jste disciplinovaní sportovci a pravidelně trénujete? V současné době se těší oblibě běhání. Můžete běhat buď v přírodě nebo ve fitness centru či v soukromí a pohodlí vašeho domova.

Zdravotní přínosy běhání

Při běhání spotřebujete mnoho energie. Proto je běhání mimo jiné vhodný sport na proces hubnutí. Zlepší se vám celková fyzická kondice a budete se cítit lépe, díky pravidelnému pohybu vydržíte větší zátěž. Posílíte srdce i plíce, vylepšíte si činnost kardiovaskulárního systému.

Dopadem při pravidelných trénincích může být snížení krevního tlaku nebo snížení kardiovaskulárních onemocnění, například infarktu. Rozhodně možnost snížení hladiny „zlého“ cholesterolu a rizika vzniku osteoporózy také stojí za úvahu.

Pokud trpíte problémy se spánkem, běhání by vám mohlo také pomoci se zlepšením usínání. Samozřejmě že fyzická i psychická stránka člověka jde ruku v ruce, takže si pravidelným běháním na běžeckém pásu vylepšíte i vaši psychiku.

Proč si pořídit běžecký pás do bytu?

Pokud jste člověk, který rád cvičí v soukromí a nemá rád pohledy ostatních cvičících v posilovně, pak je pro vás pořízení si běžeckého pásu domů vhodným řešením. Nebo jste časově velmi vytížení, v zaměstnání musíte strávit velkou část dne a máte volno na cvičení až po večerech, kdy už se vám nechce podstupovat další cestování do fitness centra.

pásy lifefit doma

Jste rádi nezávislí a plánujete si cvičení dle svých možností a moc dobře víte, že venku se při ošklivém počasí běhat nedá? Pak je i pro vás tou správnou volbou pořídit si běžecký pás domů, abyste ho měli kdykoliv k dispozici.

Co si dobře rozmyslet před nákupem běžeckého pásu?

Je potřeba si uvědomit, že běžecký pás zabere určitý prostor ve vaší místnosti. Stroje, které jsou stabilnější a robustnější mohou vážit i přes padesát kilogramů. I když můžete v některých případech trenažér sklopit a přesunout s kolečky na jiné místo, stále vyžaduje stroj prostor na uskladnění.

Dalším faktorem na zvážení je fakt, že při vašich sportovních výkonech se zvýší ve vaší místnosti hladina hluku. Pokud chcete ztlumit míru hluku při vašem běhání, vyberte si z nabídky trenažérů kvalitní model s dobrým odpružením.

Hodit se vám k tomu také bude silnější pryžová podložka, díky které se budou tlumit nárazy a hlučné otřesy při vašich trénincích.

Jaká kritéria zvážit při výběrem běžeckého pásu?

Důležitými parametry jsou nosnost běžeckého pásu, šířka a délka běhací plochy, sklon běhací plochy, odpružení, výkon motoru a rychlost pásu, ovládací panel a nabízené programy.

Výběr určitého běžeckého pásu by měl odpovídat vašemu záměru. Jde o to, zda je vaším cílem například při běhání zhubnout nebo zda potřebujete trenažér do nevelkého prostoru.

Běžecké pásy na hubnutí

LIFEFIT TM3301

Začínáte s cvičením doma? Pak je pro vás vhodný běžecký pás LIFEFIT TM3301. Je s motorem s trvalým výkonem 1,5 HP. Hodí se na svižnou chůzi, běh i sprint. Pro ztlumení nárazů vám poslouží odpružená běžecká plocha v rozměrech 42 x 115 cm.

Rychlost pásu si můžete samozřejmě nastavit podle svých individuálních potřeb, maximální rychlost je 17 km za hodinu. Sklon běžecké plochy si můžete nastavit do tří různých úrovní a trenažér má nosnost 120 kg.

Důležité údaje jako jsou čas, rychlost, vzdálenost, kalorie nebo tepová frekvence můžete sledovat na LCD displeji. Pokud chcete mít přesnější údaje, můžete si vybavení rozšířit o hrudní pás, který disponuje Bluetooth připojením. Výhodou je také možnost trenažér sklopit a pak má rozměry 85x68x130 cm.

LIFEFIT TM3150

Motorový trenažér s výkonem 1,25 HP můžete využít na rychlou chůzi, běh či sprint. Rychlost si můžete nastavit podle vašich požadavků, maximální rychlost činí 12 km za hodinu. Běžecká plocha má rozměry 110 x 40,5 cm a je možné nastavit si její sklon do tří různých úrovní.

Důležité údaje jako je tepová frekvence, čas, vzdálenost, rychlost nebo kalorie lze sledovat no LCD displeji. Případně můžete využít hrudní pás, který disponuje připojením Bluetooth. Rozměry jsou 138x68,5x108,5 cm. Příjemná je rozhodně možnost sklopit konstrukci a za pomocí koleček možnost přesunutí trenažeru na jiné místo.

LIFEFIT TM5100

Motorový trenažér s maximálním výkonem 4HP je vybaven šestibodovým odpruženým pásem s běžeckou plochou s rozměry 122 x 42 cm. Nastavitelná rychlost pásu se pohybuje od 0,8 do 19 km za hodinu.

Frekvenci tepu, čas, vzdálenost, rychlost i spotřebu kalorií můžete kontrolovat na 5“ LCD displeji. Bude se vám hodit BODYFAT program. Náklon se provádí automaticky od 0 do 15 %.

Příjemnou funkcí je hydraulicky sklopná v konstrukce a pojezdová kolečka, díky nimž můžete s trenažérem snáze manipulovat. Nosnost je 120 kg a rozměry jsou 150 x 69 x 132 cm, ve sklopeném tvaru jsou rozměry 90 x 121 x 69 cm.

Běžecké pásy do nevelkého prostoru

LIFEFIT TM5250

Při pořizování běžeckého pásu do bytu vás může trochu potrápit jeho náročnost na prostor. Ale i to se dá vyřešit vhodným výběrem. Do menšího prostoru se hodí například běžecký pás LIFEFIT TM5250. Je motorový s výkonem 1,5 HP. Běžecká plocha je odpružená s rozměry 42 x 120 cm.

Svými rozměry se doporučuje tento běžecký pás využívat více na chůzi. Nicméně i svižná chůze je velmi zdraví prospěšná. Rychlost pásu se pohybuje do 16 km za hodinu. Nosnost je 120 kg a sklon běžecké plochy od 0 do 15 %.

Klíčové údaje jako jsou čas, rychlost, vzdálenost, spotřeba kalorií, tepová frekvence si můžete kontrolovat na LCD obrazovce. Můžete se řídit BODYFAT nebo HRC programem.

Velikou výhodou tohoto trenažéru je jeho skladnost. Je možné jej složit do vertikální polohy, tím pádem ušetříte mnoho místa. Rozměry sestaveného stroje jsou 171 x 72 x 136 cm.

LIFEFIT TM7100

Tento běžecký pás s výkonem motoru 3 HP se hodí na běhání. Disponuje desetibodovou odpruženou běžeckou plochou, která má rozměry 48 x 135 cm. Avšak výhodou je jeho skladnost. Lze jej složit do vertikální polohy s požadavky na prostor s rozměry 120 x 154 x 82 cm.

Rychlost pásu si můžete zvolit to je vašich potřeb do 20 km za hodinu. Sklon běžecké plochy si můžete nastavit od 0 do 20 %. Nosnost je 150 kg. Údaje, které vás při tréninku zajímají můžete sledovat na LCD displeji. Jedná se o údaje jako je čas, rychlost, vzdálenost, spotřeba kalorií nebo údaje o tepové frekvenci. Můžete využít také HRC program. 

LIFEFIT TM7200

Pokud chcete využít trenažér na běhání, pak můžete sáhnout po tomto modelu. Běžecká plocha má rozměry 52 x 140 cm a ve sklopeném stavu má rozměry 120 x 154 x 82 cm a lze jej složit do vertikální polohy.

Disponuje motorem o výkonu 3HP, tudíž je vhodný pro rychlou chůzi, běh nebo sprint. Rychlost pásu si můžete podle vašich požadavků nastavit až do 20 km za hodinu. Lze nastavit i sklon běžecké plochy od 0 do 20 %. Nosnost je 180 kg.

Na displeji můžete sledovat údaje a času, rychlosti, vzdáleností, spotřeby kalorií a údaje o tepové frekvenci. V nabídce je také HRC program.

Přehled všech parametrů běžeckých pásů LIFEFIT najdete zde.