Snad každé malé dítě touží po tom usednout za volant a řídit stejně jako jeho rodiče. To však může být bez dozoru dospělého nebezpečné. Ne však v dětském elektrickém autě. V autě, které dítě bezpečně zvládne ovládat samo, popřípadě pomocí dálkového ovladače za dohledu někoho dospělého.

Bezpečná jízda, která procvičí nejen postřeh dítěte

Dětské tříkolky či odstrkovadla se s postupující dobou vyměnila za auta, která vypadají jako opravdová. Akorát jsou ve zmenšené podobě. Ta mají za cíl co nejvěrněji napodobit pocit z jízdy ve skutečném autě. Vaše dítě si tak bude užívat, že se stalo dospělým, který může řídit jakékoliv čtyřkolé vozidlo. A to bez zbytečného ohrožení života. Zato s pocitem, že je z něj konečně dospělák.

Možná si řeknete, že při jízdě v autíčku dítě pouze nečině sedí. Opak je ale pravdou. Protože se jedná o opravdové řízení, dítě u něj musí také přemýšlet. Dochází tak k procvičení nejenom logického myšlení, ale také třeba postřehu. Dítě zkrátka prožívá reálnou jízdu se vším všudy. Nic na tom nemění fakt, že jede ve velmi nízké rychlosti tak, aby se mu nemohlo při případné nehodě nic stát.

O autíčko je potřeba pečovat, nejde ale o žádné dramatické úkony

Velkou výhodou je snadná udržitelnost elektrického auta pro děti. To je nutné skladovat v suchu. Také k projížďkám by nemělo docházet během deštivého počasí. Jízda v kalužích tomuto elektrickému stroji ale rozhodně neublíží. Skladování v garáži vedle vašeho velkého vozu je tou nejideálnější variantou.

Pozor si dávejte na baterii. Tu nenabíjejte zbytečně dlouho. Rozmezí správného nabíjení se pohybuje okolo 8–10 hodin. Hravě tak autíčko zvládnete nabít přes noc. Nezapomínejte dodržovat také maximální hmotnost, kterou vozidlo zvládne uvést.

Ta se zpravidla pohybuje okolo třiceti kilogramů. Pokud sáhnete po verzi se dvěma sedačkami, nejvyšší zátěž se samozřejmě zvyšuje.

Vybíráme pro vás - největší výběr v ČR

Světové značky vyrábí elektrické zmenšeniny pro vaše ratolesti

Aby byla jízda v elektrickém autíčku co nejstylovější, jsou minimalizovány modely těch nejluxusnějších a nejoblíbenějších značek na světě. Užívat si pravidelné projížďky v Bentley, Audi, BMW nebo Lamborghini nikdy nebylo jednodušší. Všechny verze jsou dostupné v různých barevných provedeních. Zpravidla ve verzi s otevřenou střechou.

značky elektrických aut pro děti

Vybrat si můžete také motorku nebo čtyřkolku. My ale zůstaneme u klasiky a podíváme se na ta nejlepší elegantní čtyřkolá vozidla, která se na českém trhu nacházejí. Záleží už pak na každém, zda sáhne po elektrickém autíčko pro dva, nebo jednoho.

V Audi Q7 si malý řidič užije jízdu při poslechu hudby

Velmi oblíbeným a často také vyprodaným modelem je dětské Audi Q7. V tomto voze po stisknutí tlačítka START může malý řidič jet až rychlostí 7 kilometrů v hodině. Samozřejmostí je vybavení palubové desky hudebním MP3 přehrávačem.

Automobil disponuje dálkovým ovládáním, díky kterému rodiče mohou bez problémů korigovat jízdu svých ratolestí. Dítě si může užít bezstarostnou jízdu do všech směrů. Luxus vozidlu dodává přehledná palubní deska i pedál, kterým lze ovládat rychlost vozidla.

Projíždět se děti mohou i v luxusním Lamborghini

Na dokonalý vzhled se zaměřilo také luxusní auto Lamborghini. To je skutečně věrnou kopií svého velkého modelu. Samozřejmostí je autentický tvar světel, který je doplněn také promyšlenými disky. Vozidlo dosahuje rychlosti maximálně 7 kilometrů za hodinu. Jízdu lze zpříjemnit poslechem rádia či písniček přes USB.

palubní deska elektroautíčka

Rychlost není vše. I v autě dosahujícím rychlosti 6 km/hod si dítě užije dokonalou projížďku

Poněkud pomalejší, zato ale luxusně vypadající je vůz Mercedes G63 AMG v bílé barvě. Ten jako by z oka vypadl svému originálu. Jednosedadlové vozidlo sice dosahuje rychlosti šest kilometrů v hodině, požitek z jízdy to ale nijak nesnižuje.

Ten je naopak zvýšen moderní úpravou sedaček, designovými disky a celkovou realističností tohoto dětského modelu. Ten zvládne uvést dítě až do třiceti kilogramů.

Tři hodiny jízdy dokáže zvládnout elektrické auto Volvo S90. Motory o výkonu 25 W zajistí pohodlnou jízdu, při které vás nepřekvapí náhlé vypnutí motoru. Dokonalou napodobeninou Volva se bude chtít projet každý malý řidič, jehož bezpečnost je zajištěna pětibodovým bezpečnostním pásem.

baterie v elektrickém autíčku

Vybrat si můžete model auta, který máte zrovna v garáži

Nabídka dětských elektrických vozítek je opravdu široká. Lidé si většinou vybírají taková, která mají ve skutečné velikosti zaparkovaná doma v garáži. Můžete ale popustit uzdu fantazii a pořídit svým dětem to, které je pro vás v reálném světě poněkud dražší.

Dětská elektrická auta jsou nejenom zábavou pro děti, ale také radostí pro jejich rodiče. Pokud stále váháte nad jejich pořízením, věřte, že si auto okamžitě zamiluje celá rodina.

Vybíráme pro vás